Téma: CAT 428C vs 428DII Motory

Autor

Zpráva

Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

01. září 2009 00:35:11

Ahoj kuci,

mame masinky od Catru 428cky C a D, starsi dedula ma "Origo" Catrackej motor 4L a ten novejsi D ma Perkinaka 4.4L, nechci se hadat zda je lepsi CAT ci Komatsu nebo JCB, kazdej si bude branit svoje, ale motory mame stejny skoro vsichni, jde mi o to, jak hodnotite tyto motory? Ac ma perkins papirove vetsi vykon tak o jeho sile silne pochybuji, delam na stavbe stim i stim ( C - 240cm lopata // D - 220cm lopata) a pri nabirani stejneho materialu je znat rozdil, starsi typ si s hromadou blata a jilu lepe poradi at uz je to nabirani, hrnuti apod jak "novejsi a silnejsi motor" od Perkinse, rad bych znal vase zkusenosti, zda vam to taky tak prijde, ci je to jen muj sugestivni pocit, jinak DII je typ do mesta, tak ma uzsi lopatu.


BTW motor z cecka vyvine kolem 2600 ot/min ( i 3200) a perkins "pouze" 2200 coz je znat pri prejezdech a rychlostech. A hlavne spotreba Perkinaka se neda srovnavat se starsim dedulou, ten dlouhodobe delal za 3 litry a a to jezdil, kopal, navazel a prejizdel. Perinka to same dela za skoro 6l a hlavne do kopce zadna slava sad

Jinak na Komanci ci JCB jsem nedelal proto je nehanim, i kdyz preferuji svoji znacku, ale kazdy ma svuj vkus nemyslite? happy


Daniel xdand

Daniel xdand
Členem od: 13.09.2007
Příspěvků: 248

01. září 2009 05:37:54

jsi si jistý že v tom starším je opravdu caterpillar motor a ne taky perkins my mane 438B a je tam perkins a na první pihled to nejde poznat štitky a a znaky jsou CAT a až semm ten motor rozebiral tak sem zistil že je to perkins vyrobený přímo pro CATERPILLAR
a sila motoru je nen jdnou z mnoha sil které při nabíraní hrají roli tekže se těžko určuje podle toho který motor je silnější mohou byt trohu jiné převody inak optřebovaný měnič a spousta dalších faktoru nehledě ktomu ze i stejné typy motoru se mohou od sebe dost lišit
jink CATERPILLARU zdar


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

01. září 2009 20:52:50

mame oba stroj od jednoho prodejce tak vyuzivam jeho infa, je mi jasny, ze motor jsou skoro totzne pohledem, jinak k menici apod, cecko ma 11200 MTH / 97 rok a decko 2200 MTh / 05, tak bych rekl, ze menicem to nebude, hlavne ten by se opotrebovat nemel, kdyz vemu jeho konstrukci. Jinak prevody jsou totozne, jen 4ka ma delsi chod. Skoro nepatrne, se lisi rychlost, ale na nabirani je znat sila jakou se hrne do hromady, nevim cim to, ale dedula je fakt rychlejsi co se tyce pojezdu, akcelerace, jizdy do kopce apod, ale na rejpani ma Decko prvni misto happy

jinak kolik frci becko? realne? ne papirove.

At to kope happy


Daniel xdand

Daniel xdand
Členem od: 13.09.2007
Příspěvků: 248

02. září 2009 15:08:16

no jak občas mijím takové ty tadary v obcích tak to ukazuje 29 ale je to už clkem šrot bez pořadné udržby střídali se natom ruzní lidi (zedníci) a podle toho ten stroj vypadá.
inak vyskoušelsem i Cečko ale to se mi nějak nezdalo něco tam bylo špatně asi měnič protože to do kopcu nechtělo jed a z Dečkem sem toho najezdil celkem dost a (začínal sem na něm) a super, ale na praci s předkem co se týče silly pojezdu byl lepš new holland (LB95) holt každý bagr má své silne a slabší stranky ale zatím co sem jezdil tak cat jich měl nejméně


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

02. září 2009 23:01:38

tak hollanda jsem nezkousel, kluk predmnou na stavbe mel rozkopat most a nemel na to silu v podkopu, catrik si jen brumlal big-smile


Přidat příspěvek k tématu