Téma: Měření rozměrů kamenných kvádrů

Autor

Zpráva

Ivo Ivo

Členem od: 03.05.2018
Příspěvků: 8

17. duben 2020 01:18:35

Prosím o nasměrování. Mám k dispozici z demolice na hromadě spolu s dalším odpadem hrozně moc (desítky tisíc) ručně tesaných kamenných kvádrů o různých velikostech, které potřebuji vytěžit a roztřídit podle alespoň dvou rozměrů.

Přemýšlím nad nějakým vhodným způsobem, jak zařídit měření rozměrů s přesností na 2cm rovnou při třídění, když budu mít blok uchopený. Navíc ideálně tak, abych každý blok nemusel vzít do drapáku dvakrát (když chci měřit dva rozměry).

Zatím jsem vymyslel, že k drapáku navařím k horní části dvě tyčky, která mi podle sevření čelistí vytvoří nad drapakem jakousi měrku se značkami a z kabiny tak rovnou uvidím, že šířka bloku je někde mezi 29 - 30 cm (bloky mají dvě kratší strany dlouhé cca 15 - 30 cm, ta třetí je delší: 50 - 80 cm). Měřit potřebuji jenom ty dvě kratší strany, znát délku té dlouhé strany by bylo fajn, ale není to nutné... Když se blok uchopí správně (aby se čelisti dotýkali ze stran a ne pod kamenem), tak by to mohlo fungovat dobře.

Možná ale existuje něco lepšího, třeba laser nebo ultrazvuková čidla, jako jsou na nivelacích, nějakou korunu bych do toho klidně dal...


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14.05.2011
Příspěvků: 1175

17. duben 2020 05:00:10

Jeden chlap ze sprayem. Změří a udělá tečku. Červená nalevo. Bez tečky vpravo. Jen žádný čidla a lasery. No Metrix


Ivo Ivo

Členem od: 03.05.2018
Příspěvků: 8

17. duben 2020 22:27:26

Díky za názor. Bohužel potřebuju něco bez pomocníka, jedná se o práci, kterou budu dělat nárazově, když nebude běžná práce, odpoledne nebo občas o víkendu.

Dneska jsem poprvé pracoval s demoličním drapákem a musím říct, že to je super věcička. Hodně mě to bavilo. Zjistil jsem, že stejně musím chytnout každý kámen minimálně dvakrát, takže by mi asi stačilo nějaké měření šířky úchopu, na délku kašlu. Existuje nějaký profi měřič rozevření čelistí, co by mi zobrazoval údaj na displeji v kabině?


Přidat příspěvek k tématu