Téma: Lžíce na minibagr

Autor

Zpráva


Aleš Balšánek

Aleš Balšánek
Členem od: 03.08.2009
Příspěvků: 51

05. březen 2011 20:24:20

a ještě jedna


Aleš Balšánek

Aleš Balšánek
Členem od: 03.08.2009
Příspěvků: 51

05. březen 2011 20:30:25

no uvidíme v bahně jsem ji ještě neměl ale už dostala pořádnou zátěžovou zkoušku 30cm promrzlá hlína a pak 80cm opuka cca 40m a super


jindřich klaška

Členem od: 08.12.2010
Příspěvků: 3

08. duben 2011 08:54:32

Dobrý Den,shanim lopatu 20cm na pasový minibagr yanmar 1,7t,dale pevnou svahovku 100cm.uchyceni reseno na čepy 30mm ,dale pevnou svahovku na traktorbagr kobelco fb 220 (9tun) cca 150 cm


Popíno .

nakládka
Členem od: 28.10.2007
Příspěvků: 738

08. duben 2011 19:28:52

Tak po chvilkách a rozrývák je hotov..happy


Peyrak Energo

Členem od: 08.07.2009
Příspěvků: 154

08. duben 2011 19:46:47

Já se nechal inspirovat tímto:

šířka 10cm, dostane to metr do hloubky, budeme s tím kopat optiku po městě, tahle fotka je ze stavby, kde jsem to potkal, byl to podkop na smykáči a překvapivě to docela mělo sílu, byl jsem tam po něm napojovat přervanej AYKY 3x120+70


Luděk U2

Členem od: 31.12.2010
Příspěvků: 6

28. srpen 2011 23:26:04

Zdravím pánové,

taky přikládám pár fotek, udělal jsem si radost a nechal si udělat 80 cm řetízkovou lžíci od FZ servis. Kope se sní perfektně a hlavně to sní ubíhá. Jinak mám od FZ servis všechny lžíce 30, 40, 50, 60 se zubem i svahovku 120 řetízkové a neměnil bych, jsou perfektní a vřele doporučuji.

U2


Luděk U2

Členem od: 31.12.2010
Příspěvků: 6

28. srpen 2011 23:28:03

a další

U2


Luděk U2

Členem od: 31.12.2010
Příspěvků: 6

28. srpen 2011 23:30:26

a ještě jedna

U2


Alda .

Alda .
Členem od: 09.07.2007
Příspěvků: 920

12. prosinec 2011 18:07:26

...


Ondřej Kaiser

Ondřej Kaiser
Členem od: 30.06.2011
Příspěvků: 424

12. prosinec 2011 20:18:02

Dobrý večer hezká lopatička hlavně zajímaví ty vlny mezi zuby,mohu se zeptat kolik stála ta lopatička


emil cat

Členem od: 29.08.2008
Příspěvků: 336

13. prosinec 2011 05:16:36

RE" Barvinek, zaujímalo by ma ako sa bude pokladat tá optika v rýhe š 10cm a hl 1m. Vlož foto ,a potom ešte toho investora a dozora čo bude preberat obsyp a podsyp........


F Z.servis

F Z.servis
Členem od: 23.06.2009
Příspěvků: 83

13. prosinec 2011 10:25:27

Pro: Ondrej Kaiser
Jestli jsem to pochopil, tak se dotazujete na retizkovou 80-ku, kterou prezentuje Ludek U2. Pokud mate zajem, nase kontakty jsou na www.fzservis.cz. Ceny ve foru se resit nemaji.

Konstrukce a výroba přídavnych zařizeni a lžic na bagry.
http://www.fzservis.cz
fz.servis@gmail.com
https://www.facebook.com/fzservis/?fref=ts


Ondřej Kaiser

Ondřej Kaiser
Členem od: 30.06.2011
Příspěvků: 424

13. prosinec 2011 17:34:33

Párdón,nechtěl jsem aby byla cena řečena přes fórum,já ji nepotřebuji a tak vás nechci zatěžovat kalkulací,hodně mě ale zaujal ten přední břit stím "kytičkovím" vzorem,takový jsem ještě neviděl.


Jirka B.

Jirka B.
Členem od: 19.12.2010
Příspěvků: 93

21. prosinec 2011 10:14:33

Tak dnes jsem přivezl novej kousek od TRIGA. Kvalita a cena uplne perfekní


Jirka B.

Jirka B.
Členem od: 19.12.2010
Příspěvků: 93

21. prosinec 2011 10:16:19

400 mm


Jirka B.

Jirka B.
Členem od: 19.12.2010
Příspěvků: 93

21. prosinec 2011 10:16:45

400 mm


Jirka B.

Jirka B.
Členem od: 19.12.2010
Příspěvků: 93

21. prosinec 2011 10:24:08

400 mm


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

21. prosinec 2011 20:25:54

ja mam od nich rychloupinak, tak jsem zvedav jak se popere s catrackym. Libi se mi i provedeni, maji i hezky svahovacky


Jirka B.

Jirka B.
Členem od: 19.12.2010
Příspěvků: 93

22. prosinec 2011 11:23:07

No mě se ty jejich svahovky zas nepasujou z duvodu takového tvatu ,,krabice " Blbě do ní jde material ja je hodně uzavřená. Jinak OK


Alda .

Alda .
Členem od: 09.07.2007
Příspěvků: 920

13. březen 2012 18:24:22

nová "40" a jasná volba- FZ servis,díky


smith -

Členem od: 16.12.2009
Příspěvků: 21

25. březen 2013 11:44:22

Párátko na mini
Párátko na mini

Taky přidám jeden rozrývák na KX41. Zmrzlou zem bere dobře jsem zvědav na kořeny a asfalt


Pavel Vávra

Členem od: 13.05.2009
Příspěvků: 1

29. duben 2013 20:32:33

Rozrývák Bobcat
Rozrývák Bobcat

Přikládám můj výtvor rozrýváku na Bobcat 323.
Zatím jsem vyzkoušel jenom v díře na čističku.Když už se 30 lžíce nechytala,rozrývákem jsem udělal ještě metr do hloubky,pak už jen sbíječka.
Vyrobeno ze starého zubu z Poclainu+šroubovací zub.Cena celkem 200 kč+den práce.


Milan P

Členem od: 18.01.2013
Příspěvků: 14

24. červen 2013 19:27:00

Nové řetízkové 30, 40 svahovka od pana Konvičky (ja-ko.eu) maximální spokojenost.Ve čtvrtek večer objednáno neděle dodáno až do baráku.A za super prachy ! Díky pane Konvička


Jarda Závoda

Členem od: 29.06.2013
Příspěvků: 3

01. červenec 2013 08:30:54

Ten Konvička to má okopírovaný vod FZ SERVISU, že jo ? Mě by jenom zajímalo, co na to říká pan Frélich, kterej to všecko na ty miniky vymyslel a za ty roky - viz.diskuze dřív tady - to má našlapaný. Já mám originály FZ, a klidně si za ně připlatim. Každej sice šetříme, ale já bych osobně raděj věřil člověkovi, kterej tím žije a ví, proč tam co na tý lžíci má bejt.


F Z.servis

F Z.servis
Členem od: 23.06.2009
Příspěvků: 83

01. červenec 2013 21:13:05

No co mam na to rikat. Ze jsem si pana Konvicku nemel poustet do dilny a manzelka mu nemela varit kafe happy Diky za pochvalu. Frelich

Konstrukce a výroba přídavnych zařizeni a lžic na bagry.
http://www.fzservis.cz
fz.servis@gmail.com
https://www.facebook.com/fzservis/?fref=ts


KMK servis

KMK servis
Členem od: 04.09.2009
Příspěvků: 110

02. červenec 2013 00:31:23

Čtu tady názory a musím se usmívat :
K řetízkovým lžícím : pracoval jsem v letech 1999-2001 jako konstruktér v Anglii a řetízková lžíce už tam tenkrát byla běžná věc.
Proto bych se asi mírnil v označování typu "vynález FZ servisu".

www.k-m-k.cz
info@k-m-k.cz


jaromir konvička

Členem od: 04.12.2009
Příspěvků: 30

02. červenec 2013 09:25:57

Dobrý den,
pane Závoda jestli vůbec existujete(protože máte 1 příspěvek) nemám zapotřebí kopírovat nějaké lžíce,
těch řetízkáčů se udělalo mraky kusů,a nic se nevrátilo,takže usuzuji,že to děláme asi dobře.
jo a nenazívejte to vynález,protože to existuje už dlouho možná Vám v té době teklo mléko po bradě.
s pozdravem Konvička


Milan P

Členem od: 18.01.2013
Příspěvků: 14

03. červenec 2013 20:35:47

Já zase nechápu jednu věc.V čem se od FZ Servisu ta lžíce liší.Zuby stejný materiál hardox a síla taky (spodní břit 16mm),Jen ta cena je podstatně jiná.V naší branži neřešíme a nehaníme jiný firmy a neřešíme že to okouknul a rozjel to.Co se hlavně řeší je jak přilákám zákazníky a co jim dokážeme nabídnout víc než konkurence.Kolikrát jdeme za minimální zisk .Viděl jsem osobně z čeho se svahovka vyráběla a nemyslim si že to byla nějáká Čína nebo 5 mm materiál.


Jarda Závoda

Členem od: 29.06.2013
Příspěvků: 3

09. červenec 2013 19:10:15

Dobrý den , no koukám, že jsem asi pěkně pích do hnízda happy Já jsem holt šťouravej člověk a když mě něco trkne, tak to řeknu.
Že jsem dřív nepsal neznamená, že to tady roky nesleduju. Je to veřejný fórum, každej může napsat svůj názor, kdy uzná za vhodný.
Milan P. tady píše o konkurenci a kdo co jak by měl nabízet. Je i jinej úhel pohledu. Já neřek, že FZ servis „vynalez“ řetězovky. Ty maj v nabídce pro jiný bagry i jiný výrobci dávno : Triga, Nekr atd.
Ale nikdo to nedělal na miniky. Nevím, co pan KMK viděl v Anglii, ale jistý je, že když se tady v diskuzích v roce 2010 prvně objevily lžičky na miniky s provařenýma řetízkama, dělal je jenom FZ Servis. Podkopovky, svahovky s tímle. Já to hledal, na miniky to žádnej z Vás ani nikdo jinej neměl. A on to tady každýmu vysvětloval, že je to dobrá věc.
Já si za tím panem Frélichem zajel. Dal jsem mu hodně dal zabrat happy ale poznám, kdo nad věcí přemejšlí a opravdu něco vyvíjí. A to nejenom, že tam dává řetízky, ale viděl jsem, jak ty lžíce tvaruje, jak se zabejvá úhlama, uchycením, každýmu na míru, jak u toho sedí do večera. A byl jsem u toho, jak přesvědčoval jinýho pána , půlhodinovej hovor, že fakt řetězovka je dobrá. Mě přesvědčil, mám ty jeho lžíce už třetí rok a jsem mu vděčnej, že si dal se mnou tu práci. Jiný asi taky přesvědčil, protože se to rozmohlo a to se dalo čekat, že když někdo pracně vyšlape cestičku, že se pak další povezou a budou sbírat. To je jasný, funguje to všude. Ale jasný je každýmu, kdo se někdy zabejval výrobou , že kdo nemusí vyvíjet nový věci a vypilovávat konstrukci, ušetří čas a peníze a může pak podsadit cenu.
Vy jste ještě mladý chlapi, tak se čertíte, já už jsem starej pes a vidím to jinak. Bagr mám tak 5 let už pro zábavu , jinak jsem byl strojař, dlouhý roky v konstrukci. U těch lžic od pana K. je jasně vidět kopie konstrukce FZ Servisu, to mi nikdo nevymluví. Ale já našel hned tři věci, který jsou proti FZ Servisu nebo i proti lžícím co maj v Trize nebo v Empecu, nedobrý, a psát to tady nebudu, aby si to neopravil, ať si na to přijde sám. Ono to kopat bude, v bahně budete spokojenej oproti plný lžíci, ale já bych do toho nešel z jinejch důvodů i kdyby stály polovic.
Ty Frélichovi, to jsoou dobrý pracovitý lidi, který rozhodně nehoněj zisky, taky Vám lžíci rychle vyroběj, taky Vám ji dovezou až domů, ale navíc pořád něco vymejšlej, nejenom řetězovky a svahovky. A to je právě to, co pro mě takoví dokážou „nabídnout jinýho než konkurence“.
Ale každej ať si vybere sám, co je pro něj důležitý.
Tak, a teď se chlapi do mě pusťte happy


KMK servis

KMK servis
Členem od: 04.09.2009
Příspěvků: 110

10. červenec 2013 00:19:39

jak jsem psal i předtím...opět se jen musím usmívat.....
I tak díky za veledlouhý příspěvek konstruktéra pana Závody.
Vznesl i nějakou otázku vůči mě, tak se pokusím odpovědět happy
V Anglii jsem viděl a byl u výroby různých lžíc i různých přídavných zařízení...a byly to opravdu i řetízkové lžíce na minibagry i na velké bagry.
Co se týká smysluplnosti řetízkové lžíce - pokud tedy pominu bagrování či nakládání opravdu totálně lepivého bahna - řetízková lžíce má smysl u šířek lžic do těch cca 400mm šířky. Pokud je klasická lžíce nad šířku 400mm z pevným dnem dobře konstruovaná, má dobré úhly, dobrou náběrovou křivku, odvzdušnění vnitřní kapsy, torzní trámec nezasahuje do kapsy lžíce, pak lze snadno vysypávat i lžíce s lepivým materiálem. Tudíž není absolutně třeba vyrábět řetězové lžíce šířek 600 a více mm, případně i řetězové svahovky. Ale vyrobit si každý může co chce - už tady nemáme RVHP a plánování výroby happy
Kdo je tedy strojař a konstruktér, musí snadno posoudit, jakou tuhost a odolnost proti deformaci má řetězová lžíce šířky např.800, 1000 mm a jakou tuhost má pak stejná šířka lžíce jen s pevným dnem.
Pokud tedy výrobce disponuje strojním vybavením jako jsou zakružovačky, ohraňovací lis, není nucen vyrábět široké řetízkové lžíce, raději si zakruží či ohraní pevné dno do patřičného tvaru podle své varianty a provedení lžíce.
Pan Závoda tady uvádí své pozorování určitých potíží u lžící Konvička....měl jsem tu čest při prodeji a instalaci kladiv našim zákazníkům narazit u těchto zákazníků i na pár kusů lžic od FZservisu - několikrát to byly dokonce i nepoužité lžíce - tak snad jako strojař a konstruktér mohu i já uvést jako pan Závoda své poznatky, akorát je uvedu konkrétně. Lžíce co jsem viděl, byly tvarově hezkého provedení. Určitě by však snesly svařování silnější svářečkou....větší průvar by jim nepochybně slušel, stejně jako souvislejší krycí sváry, to kouskování nevypadá moc profi. U námi vyráběných řetízkových lžic máme místa navaření řetízků k tělu lžíce překryta zvenčí příčným plechem s dalším podpůrným přivařením řetízků, řetízky tak více drží, nejsou jen vařeny natupo letmo. Využití bočních řezacích zubů je na delší diskusi, někdo přesazuje krajní zuby ven, někdo používá hardoxovou "žiletku" /pokud nevíte o co jde, třeba to na mini bude zase vynalezeno/.
Nechci tady zahlcovat diskusi, jen bych opravdu volil trošku nadhled před jednoznačným odsuzováním a na druhé straně přehnaným chválením něčeho, co zase tak moc odlišné od běžně vyráběných zařízení alespoň dle mého názoru není....
Ve svých 41 letech si jako úplný mladíček zase nepřipadám, konstruktéřinou se živím od školy, ke kreslení využívám různý software včetně modelačních programů, tudíž si myslím můžu dovolit povědět i nějaký ten názor na tvarování a vůbec způsob nabírání materiálů do lžíc a věci s tím související- věřte, že tato témata mi něco říkají - jak profesně, tak je to i mým koníčkem a zálibou.
Ufff, omluva za délku.

www.k-m-k.cz
info@k-m-k.cz


Jarda Závoda

Členem od: 29.06.2013
Příspěvků: 3

10. červenec 2013 19:45:26

No já se taky usmívám. Dneska ráno telefon vod paní Frélichový, prej ať to nechám , že se tohle nedělá na fóru. Říkám jí děvče zlatý, a viděla jste, co tam vo Vás psali po mě, prej že jo, ale že si to s KMK vyříkaj sami. Tak já slíbil, že už budu hodnej. Tolik k tomu, jak se v branži lidi haněj nebo ne happy
Vás, pane KMK se já neptal na nic , ale pěkně jste uhnul vod tématu kdo co tady protlačil mezi lidi. To já psal. A převed jste to na to kolik máte strojů a podobně a pustil se do FZ Servisu, místo do mě. Nevěděl jsem proč Vás to tak bere, ale koukám na Vaše stránky, že Vy tam máte právě věci pana Konvičky, tak je mi to jasný. Jestli vy mu ty lžíce taky nekreslíte, když máte ten software. Ale jinak ty Vaše další výrobky, všechna čest takhle na pohled, jste šikovnej.
No tak jo, konkrétně vod konstruktéra Závody : ty lžíce, co si koupil Milan P. : a) boční zadní výztuhy ..budou třít, takže máte ztrátu rypný síly a „ušetříte“ PHM, b)zaúhlování uchycení … jestli Vám to v metru nebude dělat kulatý rohy, tak ať se do RVHP propadnu happy , c)zuby rozhodně jiný … sice navařovací, s korunkama, ale jestli rád dočišťujete výkop, taky dobrý – body b a c nevaděj, když na to máte příruční lidi, já to vocenil. Ty lžíce co mám já vod FZ rozhodně řetízky krytý zvenčí maj, sváry krásný, drží to perfektně celou dobu. Škoda, já slíbil, že už nebudu psát a nikoho škádlit a teď mě to teprv začlo bavit. Tak nechám místo jinejm happy


KMK servis

KMK servis
Členem od: 04.09.2009
Příspěvků: 110

11. červenec 2013 08:10:53

happy happy

www.k-m-k.cz
info@k-m-k.cz


KMK servis

KMK servis
Členem od: 04.09.2009
Příspěvků: 110

11. červenec 2013 12:02:19

nechtěl jsem také reagovat, ale když já se rád dělím o legraci .....v tom s vámi naprosto souhlasím, legrace je třeba
jestli nebude lepší udělat fórum těch, kdo se zabývají výrobou na stavební stroje.
happy
Tak snad pár postřehů, případně vysvětlete i pro ostatní, co tomu nerozumíme :
- proč je důležité mít totálně hladké dno výkopu? Tedy pokud srovnávám dno výkopu vytvořené lžící s nakladačovými zuby a lžící se zuby se spodním kotvením - promiňte, ale píšete to, jakoby na dnu výkopu zůstávaly 15cm hluboké rýhy. Možná snad jen proto, aby to podsypový písek, či beton nějak v těch pidirýhách netlačilo...fakt nevím.
- oháníte se úsporou paliva - mám si dát tu práci a spočítat vám rypnou sílu na stejné lžíci např. 400mm s třemi zuby nakladačového typu a pak na 400mm lžíci se zuby bagrového typu - se spodním kotvením na břitu ????
Jako konstruktér jistě víte hned teď, která lžíce klade větší odpor.
Pak váš argument k složení a úhlování boku postrádá smysl, když dobré úhlování boku zazdíte typem používaného zubu......
Každý výrobce má svůj vývoj, své poznatky a byl by špatným výrobcem, pokud by výrobky postupem času nevylepšoval. Cením si každého, kdo se snaží sám pracovat a nechodí jen po sociálkách apod natahovat ruku. Jen mi občas prostě vadí, když někdo z běžné dlouho používané věci dělá objev ameriky. Reagoval jsem a uváděl, co jsem viděl kdysi....a myslím, že to mám i někde nafoceno, kotvení řetízků apod. Nyní už je asi vše odladěno a vychytáno.

www.k-m-k.cz
info@k-m-k.cz


F Z.servis

F Z.servis
Členem od: 23.06.2009
Příspěvků: 83

11. červenec 2013 14:25:39

Dobrý den,
chtěla bych pana Závodu a pana Koláčka moc poprosit, abyste nás už vynechali z Vaší diskuse, není nás to nikoho důstojné. Svoji práci si obhájíme sami. Pokud by kdokoliv potřeboval jakékoliv informace o našich výrobcích, prosím, obraťte se přímo na nás. Děkuji a zdravím Vás. Jana Frélichová

Konstrukce a výroba přídavnych zařizeni a lžic na bagry.
http://www.fzservis.cz
fz.servis@gmail.com
https://www.facebook.com/fzservis/?fref=ts


Popíno .

Popíno .
Členem od: 14.12.2008
Příspěvků: 349

11. červenec 2013 22:20:27

ja si spichnul 70ku na 3,5t,max spokojenosthappy


Popíno .

Popíno .
Členem od: 14.12.2008
Příspěvků: 349

11. červenec 2013 22:21:21

2


Renda G.

Renda G.
Členem od: 12.02.2010
Příspěvků: 473

11. červenec 2013 22:47:55

taky si dělám lžíce sám z hardoxu máš jen břit a bočnice nebo komplet?

Lepší malý bagr, než velká lopata
http://www.grulich-rene.cz


Renda G.

Renda G.
Členem od: 12.02.2010
Příspěvků: 473

20. prosinec 2013 20:41:51

tak jsem si konečně taky spíchnul nějaké ty řetízkáče

Lepší malý bagr, než velká lopata
http://www.grulich-rene.cz


Renda G.

Renda G.
Členem od: 12.02.2010
Příspěvků: 473

20. prosinec 2013 20:43:09

a ještě jednou

Lepší malý bagr, než velká lopata
http://www.grulich-rene.cz


Roman N

Roman N
Členem od: 09.03.2009
Příspěvků: 213

21. prosinec 2013 16:48:41

Mám jeden skromný dotaz: Lžíce, které tu jsou k vidění vypadají a i jistě jsou kvalitní, ale proč dáváte na podkopové lžíce "nakladačové" zuby? To je kvůli začišťování dna výkopu? Nebo se mi to jen zdá, že to nejsou klasické zoubky?


Nové příspěvky k tématu mohou být vkládány pouze na konec příspěvků: přejít pro vložení