Kompaktní pásové nakladače Caterpillar s novým podvozkem uvádí Phoenix-Zeppelin

Společnost Phoenix-Zeppelin uvádí na český trh nové modely kompaktních pásových nakladačů značky Caterpillar s novým typem podvozku, které jsou doplněním stávající modelové řady „C“.

Jedná se o modely CAT 279C, 289C a 299C. Nakladače se mohou pochlubit novým systémem odpružení, speciálním podvozkem s delší životností, snadnější údržbou a pojezdovou rychlostí až 13,6 km/h. Díky svým technickým parametrům se tyto nové stroje hodí jak do náročných bahnitých a kamenitých terénů, tak i na jemnější povrchy, které díky velmi malému měrnému tlaku neponičí.

Nové modely kompaktních pásových nakladačů Caterpillar jsou uváděny na trh v souvislosti s 10. výročím působení firmy v segmentu kompaktních stavebních strojů a provází je velký zájem ze strany zákazníků a odborné veřejnosti. „ Nové modely nakladačů s novým typem podvozku provázela spousta očekávání,“ uvedl Antonín Jaroš, vedoucí prodeje malých a kompaktních strojů Caterpillar společnosti Phoenix-Zeppelin. „Úvodní prezentace a ukázky strojů vzbudily velký zájem a není se čemu divit, jedná se opravdu o špičku ve svém oboru,“ dodává Antonín Jaroš.

Firma Caterpillar se u nových kompaktních strojů stále drží filozofie, že kompaktní pásové nakladače by měly být nasazovány zejména ve specifických podmínkách a pro specifické účely. S bahnitým a kamenitým terénem, kde se velké množství materiálu dostává do podvozku stroje, se nové nakladače výborně vyrovnávají díky nově vyvinutým pásům ocelopryžové konstrukce a ocelovému podvozku, který firma Caterpillar vyvinula právě pro tyto kompaktní stroje. Při vývoji nového podvozku byly využity všechny poznatky a technologie z výroby pásových dozerů, v nichž je Caterpillar světovou jedničkou. Je to například těsnění stranových náhonů a elektro-hydraulické řízení s elektronickým hlídáním přímého pojezdu.

Od ostatních strojů ve své kategorii se nové modely odlišují kromě podvozku také unikátním systémem odpružení, který je postaven na čtyřech nezávislých torzních osách a zajišťuje tak skvělé jízdní vlastnosti. Dále jsou vybaveny dvourychlostní převodovkou s maximální rychlostí až 13,6 km/h, což z nich dělá nejrychlejší kompaktní pásové nakladače na trhu a ve spojení s vyrovnáváním ramen při pojezdu (známým z velkých nakladačů) poskytují excelentní pohodlí pro posádku a minimalizují usypávání materiálu z lopaty. Vzduchem odpružená sedačka je standardem.

Výhodou je také delší styčná plocha pásů s povrchem, což znamená lepší trakci, větší rozložení váhy a menší tlak na povrch. Díky tomu jsou nakladače šetrnější k terénu a je možné je využít pro náročné povrchy, zakládání sportovních a golfových hřišť apod.

Pro zákazníky je jistě dobrou zprávou, že kromě odolnosti a nízké náročnosti na údržbu jsou stroje také cenově zajímavé a zejména údržba podvozku je snadnější a levnější, neboť oproti druhému typu podvozku, který kompaktní nakladače Caterpillar používají, je počet dílů zredukován cca o 50 %.

Nové kompaktní nakladače řady C se do České republiky dostanou prostřednictvím nabídky společnosti Phoenix-Zeppelin, která je výhradním zástupcem firmy Caterpillar pro tuzemský trh.

Nové modely kompaktních nakladačů řady C:

· Ocelový podvozek vyvinutý a vyrobený firmou Caterpillar

· Unikátní systém odpružení

· Dvourychlostní převodovka, nejrychlejší CTL na trhu

· Vyrovnávání ramen při pojezdu

· Větší dotyková plocha pro lepší trakci a menší měrný tlak

· Exkluzivní těsnění stranových náhonů

· Elektrohydraulické řízení

Phoenix–Zeppelin, spol. s r. o. je výhradním prodejcem stavebních strojů, energetických systémů a zařízení značky Caterpillar, manipulační techniky Hyster, zemědělské techniky Challenger, hutnící techniky Weber MT, třídících a drtících zařízení značky MFL. Phoenix-Zeppelin má na českém trhu již téměř čtyřicetiletou historii a patří do celosvětové skupiny Zeppelin GmbH.. Vyniká především úplností nabídky pro zákazníky, kdy prodej strojů a zařízení doplňuje například servisními službami, zajištěním náhradních dílů, nabídkou různých možností financování apod.