reklama
reklama

Wacker Neuson: Dvě nová rýpadla ve třídě 3,5 tuny

Spolu s konvenčním rýpadlem ET35 a rýpadlem Zero Tail EZ36 představuje společnost Wacker Neuson dva nové modely ve třídě 3,5 tuny.

Osvědčené vlastnosti větších modelů se zde důsledně dále rozvíjely. Kompletně nový design, interiér a možnosti doplňkového vybavení pomohou pracovat produktivněji a nepodléhat při práci únavě.

Nová rýpadla ET35 a EZ36 se vyznačují rychlými pracovními cykly a také obzvlášť precizní a účinnou prací. To umožňuje optimalizovaná hydraulika a přepracované řízení motoru. EZ36 jako rýpadlo Zero Tail bez přesahu v zadní části je koncipováno speciálně pro práce na úzkých nebo nepřehledných stavbách, které často vídáme v městských oblastech. Obsluhující pracovník si tedy nemusí dělat starosti, že by při práci poškodil stroj nebo blokoval provoz. Záď kompaktního rýpadla EZ36 v žádném okamžiku nepřesahuje dolní části vozu. Vnitřní prostor kabiny obou modelů je zároveň zařízen prostorně a ergonomicky.

„Rozpoznali jsme potřeby trhu a s novými 3,5 tunovými modely společnosti Wacker Neuson nabízíme ještě více flexibility a komfortu. Nová generace přesvědčuje svým novým interiérem, novým designem a možností doplňkového vybavení, které umožňuje pracovat produktivně a bez únavy“, zdůrazňuje Gert Reichetseder, mluvčí managementu Wacker Neuson Linz.

Z vnějšku vedená pojezdová kola a optimalizované rozdělení hmotnosti zajišťují rýpadlům ET35 a EZ36 extrémně vysokou stabilitu při zvedání velmi těžkých břemen. Z výroby jsou k dispozici až čtyři přídavné řídicí okruhy, které z rýpadel činí mnohostranné nosiče nástrojů. Podnikatelé tedy mohou oba modely používat velmi flexibilně a ekonomicky. Plynule otočná radlice s plovoucí polohou patří k možnostem doplňkového vybavení a zaručuje větší stabilitu a účinnost. Další novinkou u obou modelů je hydraulická svěrka pro lžíci, tzv. „hydraulický palec“. Tato vlastnost usnadňuje činnosti drapáku, například odstraňování uvolněného materiálu jako jsou větve nebo kameny v pracovní oblasti. Pro oba modely jsou navíc k dispozici gumové a ocelové pásy.

Rýpadla mohou být také vybavena systémem vertikálního hloubení - Vertical Digging System (VDS). Toto naklápění horní části stroje od Wacker Neuson poskytuje stroji při práci dodatečnou flexibilitu. I na nerovném podkladu, například u obrubníků nebo na úbočí, je možné stisknutím tlačítka vyrovnat stoupání a klesání až do 27 procent. Ovšem VDS již nezajišťuje pouze bezpečnost, ale také zlepšení účinnosti. Díky přesnému vertikálnímu hloubení uživatel při výkopu a zasypávání ušetří až 25 procent materiálu a času. Ke slovu přijde i ergonomie, neboť vzpřímené sezení odlehčuje páteři a umožňuje řidiči práci bez únavy. Wacker Neuson více než 20 let jako jediný výrobce kompaktních rýpadel nabízí funkci náklonu horní části stroje.

Uživatelsky příjemné a efektivní pracovní prostředí

Pro bezpečnou obsluhu a rychlou práci na staveništi je nezbytný dobrý výhled kolem dokola na pracovní oblast a na nástroj. Nový design rýpadel ET35 a EZ36 nabízí optimální zorné pole. Díky sériově instalovanému čelnímu sklu, dělenému na dvě části, má obsluha možnost přizpůsobit kabinu několika hmaty aktuální situaci na staveništi. Horní i spodní díl skla je možné zafixovat pod střechou kabiny. To usnadňuje nejen větrání kabiny, ale odpadá také samotné vyndávání a nepříjemné uskladňování spodního čelního skla a okenní skla jsou lépe chráněna před poškozením. Navíc tento systém nabízí různé možnosti otevření, například větrací polohu nebo polohu dialog. Boční posuvná okna v přední a zadní části, jež je možné otevírat oběma směry, zajišťují optimální cirkulaci vzduchu v kabině. Navíc došlo ke zvýšení výkonu klimatizace, takže lze kabinu chladit až o 16 stupňů oproti venkovní teplotě.

Různé možnosti nastavení sedadla a opěrky ruky a četné odkládací přihrádky včetně možnosti nabíjení mobilního telefonu a USB přípojky jsou další komfortní nabídkou pro obsluhu. V návaznosti na koncepci obsluhy modelů rýpadel Wacker Neuson třídy 6 a 9 tun, nabízí modely ET35 a EZ36 volitelně 3,5 palcový displej v kombinaci s obslužným prvkem Jog Dial (otočné tlačítko), který je známý z větších modelů. Slouží k předběžnému nastavování a ukládání čerpaného množství pro hydraulická přídavná zařízení, nastavování otáček a monitorování různých funkcí.

Došlo i k nové revizi upínacích bodů. Celkem osm velkých upínacích ok na rámu podvozku a na radlici zaručuje snadné a rychlé upnutí a tím i bezpečný transport stroje. U každého modelu jsou na výběr dvě varianty motoru s různou výbavou, následné zpracování výfukových plynů není nutné. Bočně umístěný motor nabízí v kombinaci s vyklápěcí kabinou velmi dobrý a rychlý přístup pro údržbu. Tak se v akci šetří čas a peníze.

Další informace na adrese www.wackerneuson.com

O společnosti Wacker Neuson

Wacker Neuson – all it takes! Tento slib dává Wacker Neuson prostřednictvím svého rozsáhlého programu stavebních strojů a kompaktních strojů, náhradních dílů a služeb svým zákazníkům po celém světě. Produktové portfolio mimo jiné zahrnuje ponorné a příložné vibrátory pro hutnění betonu, hladičky betonu a vibrační lišty pro úpravu povrchů, pěchy, vibrační desky a válce pro hutnění zeminy, bourací a řezací stroje, osvětlení, generátory, čerpadla a topidla, ale i rýpadla, kolové nakladače, teleskopické nakladače a dumpery v oblasti kompaktních stavebních strojů. Za svou přední pozici na trhu vděčí Wacker Neuson stálé a bezpodmínečné orientaci na zákazníka, stejně tak jako spolehlivosti a inovační síle svých produktů. S vlastními prodejními a servisními společnostmi ve více než 35 zemích, 8 zahraničními výrobními závody a řadou partnerských firem pro odbyt a servis působí Wacker Neuson opravdu plošně. Wacker Neuson navíc nabízí služby, které splňují nejrozmanitější požadavky zákazníků koncernu. Na inovativní řešení Wacker Neuson tak spoléhají mimo jiných společnosti z oboru stavebnictví, tvorby zahrad a krajiny, obce a samosprávné celky nebo průmyslové podniky. Značka patří koncernu Wacker Neuson Group, sdružení společností s přibližně 5 500 zaměstnanci po celém světě a s obratem 1,53 mld. eur za rok 2017.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    reklama