reklama
reklama

Továrna Liebherr-France SAS v Colmaru slaví 60 tisíc vyrobených rypadel jubilejním modelem R 922

V pátek 1. března společnost Liebherr-France SAS představila v Colmaru všem svým pracovníkům 60 000. pásové rypadlo R 922.

Jubilejní model R 922 o hmotnosti 22 tun z poslední generace pásových rypadel skupiny Liebherr má speciální zbarvení navržené umělcem Jeanem Linnhoffem. Tento stroj bude k vidění v dubnu na výstavě Bauma 2019 v Mnichově a následně u autorizovaných dealerů Liebherr v Belgii, Francii a Lucembursku.

Design od alsaského umělce Jeana Linnhoffa

Kabina rypadla R 922 zůstává bílá, ale jako základní barva byla vybrána modrá, jako odkaz na zemi původu – Francii. Ilustrátor a graffiti umělec Jean Linnhoff z Colmaru navrhnul grafické prvky harmonicky zkombinované s designem stroje. Pracoval na tom 6 dní v uzavřené místnosti v podmínkách přísného utajení.

Text „A coeur“ („V srdci“) na obou stranách stroje odkazuje na spolupráci s alsaskou cestovní agenturou Agence d'Attractivité de l'Alsace. Mapa světa přes celou nástavbu připomíná, že pásová rypadla z Colmaru jsou prodávána po celém světě. Na podvozku lze nalézt jména všech zaměstnanců, kteří se podíleli na výrobě stroje.

Liebherr-France SAS: Společnost založená v roce 1961 v Alsasku byla první ze skupiny Liebherr ve Francii

Od dolů v Jižní Africe k mramorovým lomům v Severní Itálii, z domácího regionu v Alsasku do Kalifornie, Kanady a Indonésie – pásová rypadla Liebherr z Colmaru jsou všude.

Liebherr-France SAS vyvíjí a vyrábí pásová rypadla v Colmaru od roku 1961. Na začátku se jednalo o stroje pro zemní práce, ale později se jejich škála rozšířila i na stroje pro těžební průmysl. V roce 2011 byla založena oddělená divize Liebherr-Mining-Equipment Colmar SAS.

Tento krok, který byl součástí dlouhodobé firemní strategie, umožňuje využít potenciál nového výrobního závodu i pro pásová rypadla Liebherr od 14 do 100 tun. Současná řada modelů je navrhována pro zemní a těžební využití, manipulaci s materiálem, demoliční práce a výstavbu tunelů.

Skupina Liebherr ve Francii má v současnosti 4 000 zaměstnanců v různých společnostech a výrobních firmách v těžebním a leteckém průmyslu, u dodavatelů dílů a ve stavebním sektoru.

Video z výroby a uvedení nového rypadla má společnost Liebherr uveřejněné na facebookovém profilu Liebherr Construction: https://1url.cz/fMRoH

www.liebherr.com

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    reklama