Terramet Demo Days
reklama
Nový eshop Triga!
reklama

Teleskopické manipulátory JCB pro armádu Spojených států amerických

Společnost JCB začala rok 2017 velmi úspěšně. Ve své 71leté historii vyhrála jednu z největších zakázek.

Dne 4. ledna 2017 společnost JCB oznámila, že armáda USA přebírá dodávku na více než 1600 JCB strojů typu 527-58M, který bude využíván po celém světě a to včetně nakládání a vykládání letadel a přepravních kontejnerů.

Více jak 2 tunový nový model 527-58M s JCB motorem DieselMAX o celkovém výkonu 63 kW, s rychlostí 33 km/hod. a 5,8metrovým zdvihem se bude vyrábět v americkém městě Savannah ve státě Georgiana. Stroj je navržen za účelem zlepšení vojenských logistických schopností a pro ty nejtěžší pracovní podmínky. Díky dvěma metrům šířky a 1,98 metrů výšky je stroj přizpůsobený i pro práci v stísněných prostorách. Tento model se řadí do skupiny Loadall – teleskopické manipulátory, které letos oslaví 40 let na trhu jako nejprodávanější produkt svého druhu na světě.

Celková hodnota této zakázky je 142 milionů dolarů. Pro společnost JCB je to druhá největší zakázka ve spolupráci s americkou armádou. První zakázka o hodnotě 206 milionů amerických dolarů se uskutečnila v roce 2005 na rýpadlo-nakladače, které byly přizpůsobené pro vojenské účely. JCB společnost již dodala více než 4000 strojů ozbrojeným silám v 57 zemích.

Výhradní dovozce stavebních strojů JCB do České republiky, společnost TERRAMET, spol s.r.o., blahopřeje a přeje mnoho dalších úspěchů.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    reklama