reklama
reklama

Skalní fréza Atlas Copco DC 1200 z půjčovny Noka AC odfrézovala přehradu Klabava

Nové skalní frézy osvědčené německé konstrukce Atlas Copco začínají s úspěchem pracovat i v České republice.

Skalní frézy Atlas Copco jsou výsledkem akvizice výrobního závodu legendárního německého výrobce Erkat, která proběhla v lednu tohoto roku. Největší česká půjčovna přídavných zařízení Atlas Copco, společnost Noka AC, do své nabídky zařadila stroj DC 1200 pro nosiče o hmotnosti 13 – 25 tun.

Noka AC je schopna frézu namontovat na téměř všechny typy a výrobce nosičů v této velikosti. Na skladě má k dispozici velké množství adaptačních desek, které si už dříve nechala vyrobit za účelem pronájmu hydraulických kladiv, demoličních nůžek a drapáků Atlas Copco.

Hned první zakázka, na kterou byla fréza nasazena, rozhodně stojí za pozornost. Frézu Atlas Copco DC 1200 si pronajala společnost Biggest na opravu přehradní nádrže v obci Klabava na Plzeňsku. Jako nosič použila své pásové rypadlo Caterpillar 329E LN.

Úkolem práce s frézou byla oprava stávajících betonových výpustí a oprava vrchního hřebene hráze. Celkový objem frézování dosáhnul 600 m³, přičemž hloubka frézování se pohybovala do 0,5 m. Kompletní frézovací práce se stihly dokončit za 14 dní a spotřebovalo se při nich přesně 200 kusů hrotů.

Společnost Biggest zvažovala i alternativní metody provedení dané práce - v úvahu připadal vodní paprsek nebo ruční demolice se sbíjecími kladivy. Vodním paprskem by to ale bylo zhruba pětkrát dražší a ručně přibližně čtyřikrát delší. Možnost zapůjčení skalní frézy Atlas Copco proto společnosti Biggest přinesla významnou finanční i časovou úsporu.

Tomáš Novotný, majitel půjčovny Noka AC, si obzvláště cení těchto vlastností: „Skalní frézy Erkat, nyní Atlas Copco, mají otáčky motoru vůči otáčkám frézy zpřevodovány 1:1, celý obal a buben jsou vyrobeny z hardoxu a frézu je možno mechanicky natáčet dle potřebného profilu. V nabídce navíc máme několik typů hrotů pro různé materiály, které je potřeba odfrézovat.“

Oblasti použití skalních fréz jsou doslova nepřeberné. Lze je s úspěchem použít na výkopové práce (přičemž jemný vyfrézovaný materiál lze využít zpět na zásypy), na stavby a opravy silnic a dálnic, rekonstrukce budov, demolice, výstavbu tunelů, vodní a podvodní práce, těžbu v kamenolomech či třeba i v lesnictví.

Kontakty a informace o nabídce společnosti Noka AC naleznete na stránkách http://www.ac-noka.cz/

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    reklama