reklama
reklama

Mezinárodní finále CASE Rodea 2017 přineslo zlato do České republiky

Zlato je doma. Poprvé v historii si zlato odvezl někdo z bývalého východního bloku…

V akčním závodě dovedností a technických schopností vyhrál dánský strojník soutěž třinácti národů a Švédsko získalo cenu pro nejlepší tým. V první disciplíně skončil na prvním místě Tomáš Sooky z České republiky.

13. a 14. října tohoto roku se ve Francii setkali nejzručnější strojníci z celého světa, aby určili, kdo je z nich ten vůbec nejlepší. Každoroční soutěž CASE Rodeo přivítala mistry národních kol, které se uskutečnily po celé Evropě, na Středním východě a v Africe.

Jako obvykle se i letos velké finále uskutečnilo v pařížském zákaznickém centru firmy Case v Monthyonu, kde bylo pro účastníky nachystáno několik disciplín za joysticky nejnovějších strojů Case: kompaktního pásového nakladače, pásového rypadla, minirýpadla a velkého kolového nakladače. Všechny čtyři disciplíny dostaly soutěžící až na dřeň jejich schopností a názorně ukázaly neobyčejnou všestrannost a ovladatelnost strojů Case.

 

Napínavá soutěž

Ve všech čtyřech částech Rodea se soutěžilo na čas a za chyby se platilo časovou penalizací. První disciplína NAKLADAČ MIMO ZÁKON vyžadovala řídit kompaktní pásový nakladač TV380 určenou cestou, postupně z palet naložit tři očíslované boxy a postavit z nich pyramidu. Následně se všechny boxy musely vrátit zpět na svá původní místa a posledním úkonem bylo zacouvání pásovým nakladačem do garáže. Tuto soutěž vyhrál Tomáš Sooky z České republiky.

Poprvé v historii si zlato odvezl někdo z bývalého východního bloku,“ poznamenává Igor Frýbert, marketingový specialista společnosti AGROTEC servis s.r.o., která stavební stroje Case dováží do České republiky.

V další disciplíně ČEROKÝJSKÝ PÁSÁK museli soutěžící použít pásové rypadlo CX145D SR na pevně dané pozici se závažím visícím ze lžíce na konci násady, aby vepsali slovo „CASE“ do desky, se kterou nesměli pohnout. V tomto testu přesnosti zvítězil Danny Walsh z Velké Británie.

V soutěži LITTLE BIGHORN, nazvané podle řeky pramenící v severním Wyomingu, měli soutěžící za úkol nabrat lžící midiýpadla CX60C golfové míčky z pískoviště a poté je v pevně daném pořadí vhodit do trubic. V tomto byl nejlepší Tommy Brus Pedersen z Dánska.

Závěrečná disciplína DIVOKÁ KOLA postavila před soutěžící kolový nakladač 621G XT s lopatou, na které byla umístěná deska a na ní položené čtyři kostky. Úkolem bylo s takto vybaveným strojem projet předem určenou dráhu a poté se po ní vrátit zpět na výchozí místo. V tomto klání opět nejvíce zabodoval Dán Tommy Brus Pedersen.

Celkovým vítězem se stal dánský reprezentant Bendt Risom, který si mimo jiné odváží i poznávací zájezd pro dvě osoby na prohlídku výrobního závodu Case v Číně spojenou s návštěvou památek Šanghaje a Junanu. Cenu pro vítězný tým si odváží Švédsko, následované Velkou Británií, Nizozemskem, Dánskem a Německem.

Vítěz Bendt Risom prohlásil: „Každé ze soutěžních klání bylo fakt náročné, ale zároveň to byla obrovská sranda. Soutěžící byli tak vyrovnaní, že to po celou dobu bylo neuvěřitelně napínavé. Vím, že se mi dařilo, ale neočekával jsem, že to celé vyhraju. Na zájezd do Číny se opravdu těším. Poletím tam se svým tátou, protože mě vždycky podporoval a je do strojů stejný blázen jako já.“

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    Garance spokojenosti iDig
    reklama