reklama
Kladiva a pásy Renomag
reklama

Hitachi uvádí na trh ultrakrátké modely ZX60USB-3, ZX85USB-3 a ZX135US-3

Společnost Hitachi Construction Machinery (Europe) NV oznámila doplnění řady rýpadel o nové modely s ultrakrátkou zadní částí.

Model ZX85USB-3 byl uveden na trh 5. - 9. března na Samoteru spolu s ZX60USB-3 a ZX135US-3. Nový stroj se připojí k ZX225USLC-3 a ZX225USRLC-3, které byly v řadě Hitachi Zaxis uvedeny na trh minulý rok.

Předchozí řada rýpadel Zaxis s ultrakrátkou zadní částí byla známa zejména díky své vynikající kvalitě, výkonnosti a spolehlivosti. Společnost Hitachi ale neustále přezkoumává své produkty a vyvíjí nové modely, aby splnila požadavky stavebního průmyslu.

Dva současné modely již zaznamenaly obrovský vliv na klíčové evropské trhy. Tyto technologicky progresivní stroje získávají popularitu zejména díky své lepší výkonnosti, maximálnímu pohodlí a bezpečnosti, sníženým provozním nákladům a vhodnosti k použití ve stísněných prostorech.

Lepší výkonnost

Společnost Hitachi vybavila své nové rýpadlo s ultrakrátkou zadní částí výkonným, ale přesto hospodárným motorem s dlouhou životností. Motory splňují nová emisní nařízení European Stage III A dodatečným spalováním výfukových plynů s cílem snížit produkci látek s částicemi a úrovně oxidu dusíku.

Kombinace motoru OHC se čtyřmi ventily na válec (ZX60USB-3), motoru DOHC se čtyřmi ventily na válec (ZX135US-3), turbokompresorového motoru s mezichlazením (ZX85USB-3) a hydraulického systému HIOS II rovněž u nové řady Zaxis zvyšují úrovně produktivity.

Inovační hydraulika ZX85USB-3 a ZX135US-3 umožňuje lepší kontrolu současného provozu ramene a výložníku. Přepracovaný recirkulační systém může zvýšit provozní rychlost; systém hydraulického posilování rovněž zvýšil rychlost stahování ramene.

Točivý moment otáčení a tažné síly ZX85USB-3 se zvýšily až o 9 a 8 procent. Při pohybu rýpadla do kopce nebo při otáčení, když je vyžadována větší tažná síla, se rychlost motoru automaticky zvýší, což na oplátku pomáhá stroji při rychlejším pojíždění.

Stabilita

Hitachi navrhla nové modely ZaxisU-2 s několika stabilitu zvyšujícími prvky. Každý z těchto prvků pomáhá při zvýšení bezpečnosti na pracovišti.

Prvky Přínosy
Standardní dodatečné protizávaží při provozu s těžkým nástavcem Minimalizace kompromisu mezi otáčením zadní části a stabilitou
Automatické ovládání pojezdové rychlosti při vysoké rychlosti Automaticky nastavované pojezdové rychlosti

Maximální pohodlí a bezpečnost

Společnost Hitachi se snaží dosáhnout vrcholné kombinace výkonnosti člověka a stroje - s důrazem na pohodlí a bezpečnost. Díky zvětšeným oknům má obsluha na sedadle řidiče vynikající viditelnost do všech stran.

Prostorná kabina obsahuje pohodlné, plně nastavitelné vyhřívané sedadlo s více než dostatečným prostorem na nohy. Páky s krátkým zdvihem umožňují stálý provoz s menší únavou a ergonomicky konstruované ovládací prvky a vypínače jsou snadno dosažitelné.

Nové stroje jsou vybaveny zařízením pro zabránění krádeži (u ZX60USB-3 může být objednáno dodatečně), což znamená, že stroje nepůjdou nastartovat, pokud nebude zadán správný kód PIN. U ZX60USB-3 a ZX85USB-3 je možnost instalace zpětné kamery na protizávaží, aby měl řidič doslova oči v zadní části hlavy. U modelu ZX135US-3 je tato kamera součástí standardního vybavení.

Pocit kontroly je kompletní díky komplexní přístrojové desce s LCD monitorem. Širokou obrazovku a barevný display je možno použít pro náhled kamery, přístup k zařízení pro zabránění krádeži, volbu pracovního režimu, kontrolu intervalů údržby a ověření spotřeby paliva.

V porovnání s předchozí řadou Zaxis má kabina silnější konstrukci s vyšší odolností proti mechanickému nárazu. Hlučnost a vibrace jsou potlačeny na minimum díky pružnému uložení kabiny. Obsluha stroje tedy může provádět svou práci v klimaticky kontrolovaném, utěsněném a bezprašném prostředí.

Prvky Přínosy
Střešní stínítko proti slunci Zvýšená viditelnost

Více než dostatečný prostor pro nohy

Klimatizace

Sklopné sedadlo

Pohodlné a variabilní pracovní podmínky v interiéru

Systém startování motoru v neutrálu

Zastavovací páka

Umožňuje operátorovi snadno zastavit přední otáčení a pojezdový režim

Možnost startování motoru v neutrálu

Snadno čitelný monitor

Zvýšený pocit kontroly

Prostředky pro kontrolu stavu paliva, teploty chladicí kapaliny a další ukazatele

Pryžové uložení podlahy Zlepšená odolnost proti otřesům

Snížené provozní náklady

Nový režim E na strojích ZX135US-3 a ZX85USB-3 rovněž pomáhá při snižování spotřeby paliva až o 12 procent v porovnání s režimem P předchozího modelu. Režim P stroje ZX60USB-3 umí rovněž zvýšit účinnost paliva až o 20 procent. Vylepšená hydraulika také mnohem efektivněji rozvádí tlak oleje. Tento inovační prvek pomáhá při snižování spotřeby paliva, aniž by byla jakkoliv narušena výkonnost.

Pravidelná údržba je mnohem snazší. Všechny hlavní důležité kontrolní body - jako jsou filtry a radiátor - jsou přístupné z úrovně terénu. Chladič oleje, radiátor a mezichladič jsou umístěny paralelně a kondensátor klimatizace se dá otevřít, což umožňuje snadné čištění těchto součástí.

Mezi výhody rýpadel Zaxis-3 patří rovněž spodní rám s delší životností, pevnější podvozek a pevnější výložník a toporo. Tyto prvky zvyšují stabilitu, zůstatkovou hodnotu a maximální spolehlivost strojů.

Výrazně se prodloužily intervaly výměny oleje a filtru, čímž se snížily doba a náklady na údržbu. Spotřeba olejového motoru je nižší a například hydraulický olej může být používám až 5000 hodin.

Palubní satelitní systém monitoruje stav motoru, technické závady a lokalitu. Prodejci pravidelně komunikují se zákazníky a preventivní údržba může být prováděna na pracovišti. Společnost Hitachi dokonce kryje veškeré náklady, takže zákazníci si tuto službu nemusí předplácet.

Životnost

Všechny modely ZaxisU-2 byly postaveny tak, aby poskytovaly zvýšenou životnost. Bylo vyvinuto mnoho inovačních prvků, které pomáhají zvyšovat zbytkovou hodnotu.

Prvky Přínosy
Pryžové pásové podvozky vyvinuté společností Hitachi

Prodloužená životnost

Maximální spolehlivost

Nový jednoduchý otočný čep Vyloučení trhavých pohybů
Ochrana horní konstrukce ve tvaru D Zesílené přední rohy
Originální Hitachi „NH pouzdra čepů kluzných ložisek na výložníku a toporu Prodloužení intervalů mazání

Technické parametry

  ZX60USB-3 ZX85USB-3 ZX135US-3
Jmenovitý výkon motoru (kW) DIN 6271 40,5 40,5 kW 69 kW
Provozní hmotnost (kg) 5 990 - 6 120 8 080 - 8 440 13 400 14 300
Kapacita lžíce (m3) SAE, PCSA vrchovatá

0,22 - 0,24

(ISO)

0,24 - 0,39 0,19 - 0,66
Maximální hloubka hloubení (mm) 4 120 4 470 6 020
Hloubková síla lžíce (kN) ISO 7541 41,1 55 99
    25 000 za starý semafor!
    reklama