reklama
reklama

Wacker Neuson prezentuje vibrační desky poháněné akumulátory pro hutnění bez emisí

V oblasti techniky hutnění bez emisí se firma Wacker Neuson již v roce 2015 etablovala zavedením modelů akumulátorových pěchů na vedoucí pozici.

2018 rozšiřuje podnik řešení své série nulových emisí o akumulátorovou vibrační desku AP1850e s pojezdem vpřed.

Řada nulových emisí od firmy Wacker Neuson se zeleným „e“ znamená nulové emise, vyšší pohodlí pro obsluhu a vysoký výkon. Nyní je série doplněna o další řešení, akumulátorovou vibrační desku AP1850e s pojezdem vpřed. Vedle klasického hutnění zrnité půdy, asfaltu nebo dlažebních kamenů, ulehčuje také práci ve vnitřních prostorách a dalších oblastech citlivých na emise jako ve výkopech a zástavbě. I pro nasazení ve vodních ochranných pásmech se hodí tato deska poháněná akumulátorem, protože se zde nesmí používat spalovací motory.

„Díky nové desce s nulovými emisemi výrazně posilujeme hospodárnost našich zákazníků, protože se stejným akumulátorem je možno provozovat jak vibrační desku tak také akumulátorový pěch firmy Wacker Neuson. Již v procesu vývoje desky AP1850e poháněné akumulátorem jsme velmi úzce spolupracovali s našimi zákazníky, což se nám nyní zpětně vyplácí“, říká Stefan Pfetsch, obchodní ředitel Wacker Neuson Produktion GmbH & Co.KG v Reichertshofenu. „Jedním z požadavků, které kladou podniky a uživatelé na vibrační desku bez emisí, je například, aby mohla být po celý pracovní den nasazena bez nabíjení - a to můžeme nabídnout díky AP1850e.“ 

Velkou předností akumulátorové desky je její modulární koncepce. U použitých akumulátorů a také nabíječek se jedná o stejné moduly, jaké jsou použity u akumulátorových pěchů firmy Wacker Neuson. To zvyšuje flexibilitu a především hospodárnost. Protože zákazníci mohou dle potřeby používat akumulátor v jednom z obou přístrojů a zatím druhý akumulátor nabíjet. Akumulátor je možné vyjmout bez použití nástroje, takže obsluha může vybitou baterii v několika jednoduchých krocích vyměnit za nabitou. Použitý systém akumulátorů je vlastní vývojářský počin firmy Wacker Neuson a je konstruován speciálně pro použití na vibrujících strojích a pro náročné podmínky na staveništi. Dalším plusovým bodem akumulátorové desky jsou její nízké provozní náklady: Odpadají zde typické údržbářské práce konvenčních modelů, například na karburátoru. Šetří se také energetické náklady – a to až o 70 procent. Akumulátorová deska AP1850e je jedinou vibrační deskou s pojezdem vpřed na trhu bez klínového řemene, protože motor je namontován přímo na základní desce. I to šetří náklady na údržbu a náklady obecně. Akumulátorová deska AP1850e je k dostání s nebo bez nádrže na vodu.

Fit do budoucna

Elektrické pohony jsou ve stavebnictví stále důležitější. Zvláště pro půjčovny strojů představují tato řešení zajímavé doplnění jejich parku, protože mnoho zákazníků potřebuje řešení pro speciální projekty, například při renovaci vnitřních prostor nebo při stavbě tunelů, a mohou si je pak jednoduše pronajmout. Stavební firmy jsou vázány přísnými požadavky profesních sdružení na dodržování hraničních hodnot emisí CO ve výkopech a mnozí poskytovatelé zahradní a krajinné tvorby jsou obecně otevřenější výrobkům poháněným akumulátory, protože hodně pracují v oblastech uvnitř měst, v parcích a soukromých zahradách a chtějí se vyhnout emisím hluku i zplodin.

E-vibrační deska je pro firmu Wacker Neuson dalším krokem k tomu, aby mohla v dohledné době v každé hlavní produktové skupině nabídnout skutečnou alternativu jako řešení bez emisí. Již dnes zákazníci u Wacker Neuson obdrží vedle hutnicí techniky kolové nakladače a dumpery poháněné bateriemi i mini bagr 803 dual power, který lze volitelně provozovat konvenčně nebo s pomocí externího elektrohydraulického agregátu bez emisí.

WN_EMEA_header_zero_emission_8_700x340px

Další informace najdete na: www.wackerneuson.com/zeroemission

O společnosti Wacker Neuson

Wacker Neuson – all it takes! Tento slib dává Wacker Neuson prostřednictvím svého rozsáhlého programu stavebních strojů a kompaktních strojů, náhradních dílů a služeb svým zákazníkům po celém světě. Produktové portfolio mimo jiné zahrnuje ponorné a příložné vibrátory pro hutnění betonu, hladičky betonu a vibrační lišty pro úpravu povrchů, pěchy, vibrační desky a válce pro hutnění zeminy, bourací a řezací stroje, osvětlení, generátory, čerpadla a topidla, ale i rýpadla, kolové nakladače, teleskopické nakladače a dumpery v oblasti kompaktních stavebních strojů. Za svou přední pozici na trhu vděčí Wacker Neuson stálé a bezpodmínečné orientaci na zákazníka, stejně tak jako spolehlivosti a inovační síle svých produktů. S vlastními odbytovými a servisními společnostmi ve více než 35 zemích, 8 zahraničními výrobními závody a řadou partnerských firem pro odbyt a servis působí Wacker Neuson plošně. Wacker Neuson navíc nabízí služby, které splňují nejrozmanitější požadavky zákazníků koncernu. Na inovativní řešení Wacker Neuson tak spoléhají mimo jiných společnosti z oboru stavebnictví, tvorby zahrad a krajiny, obce a samosprávné celky nebo průmyslové podniky. Značka patří koncernu Wacker Neuson Group, sdružení společností s přibližně 5.500 zaměstnanci a s obratem 1,53 mld. eur za rok 2017.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    Kladiva a pásy Renomag
    reklama