Téma: Opotřebení čerpadla hydraulického čerpadla a počet odpracovaných motohodin u JCB 3cx _/asi 10000 /.

Autor

Zpráva

Členem od: 01.01.1970
Příspěvků: 5

07. duben 2008 18:31:45

Zdravím zkušené bagristy.Jsem úplně nový začátečník a prosím zkušené bagristy o uvedení do problému.Kupuji starší /97/ JCB 3cx
Zkoušel jsem na něm ovládání hydr.jeřábu,a když jsem vzal za ovládání hlavního zdvihu na 100% a zkusil přidat jinou funkci,tak
nešla.Aź když jsem na hlavním zdvihu ubral na minimum,tak se druhá rozběhla.Je to v pořádku?Olej byl už trochu ohřátý. Pak jsem se taky dozvěděl,že když se budu stroj přepravovat po svých,při určité teplotě budu muset zastavit a čekat na pokles teploty hydr.oleje.olej se prý přehřeje. Jesliže ano,po jaké době by se to asi dělo v zimě a pak v letě u těchhle motohodin.Mašina byla pravidelně servisovaná. Za každou radu budu vděčný.

Chtěl bych taky poprosit,jestli by mi někdo neporadil u jaké větší firmy bych měl začít,zatím mi to moc nejde,praxi jsem měl
na odlišném stroji /vyvážečka s joysticky lesnictví/moc děkuji a Všechny zdravím.jirka


Emil .

Emil .
Členem od: 05.08.2007
Příspěvků: 371

13. duben 2008 22:22:23

Koukám že JCBáci nereagujou , tak zkusím já happy To s tím pohybem funkcí máš pravděpodobně v pořádku . U starších strojů se montovaly plnoprůtokové rozvaděče a zubové čerpadla . A tato vlastnost je pro toto provedení typická. Ohledně přehřívání oleje , je toto s největší pravděpodobností vada. Olej hydraulický i převodový by měl proudit přes chladič a jeho průtok je řízen tzv. obtokovým ventilem neboli bypass valve. V žádném případě a to i v letním provozu by se stroj neměl přehřát. Ale možná že se mýlím jsem Komančák . zdraví Emil happy


Přidat příspěvek k tématu