reklama
reklama

Nekomerční články

Kráčivá rypadla jsou, nejen u nás, velmi oblíbená, ale málo se ví o jejich historii. Třeba to, že kráčivé rypadlo nevymyslel Kaiser ani Menzi, nebo že kráčivá rypadla ze Švýcarska stála za boomem japonských minirypadel. Dozvíte se o tom v dnešním článku o jednom z prvních kráčivých rypadel na světě.

Právě čtete první vlaštovku z nové série článků, jejichž cílem je názorně ukázat kombinování různých strojů a příslušenství. Hlavní důraz bude kladen nejen na stručnost a přehlednost, ale především na prověření daného spojení v reálné praxi.

Nakladač HL760-9 patří mezi stavební stroje Hyundai nejnovější řady 9. Jak moc je na něm poznat, že nakladače nejsou pro Hyundai klíčovým produktem? A je tento Korejec důstojnou alternativou nejlepším značkám či spíše variantou k ojetině? Využil jsem příležitosti si tento stroj vyzkoušet při své nedávné návštěvě kamenolomu v Podbielu.

Rypadla na podvozcích nákladních vozidel jsou u nás dostatečně známá díky legendárním „údeeskám“. V povědomí mnohých však zůstává i automobilové překládkové rypadlo Tatra Fuchs z 80. let, které bylo vyráběno pod hlavičkou Kovošrotu v Lomu u Tábora. Dnes je z národního podniku Kovošrot akciová společnost Silscrap a v Lomu nepřestává vyvíjet a vyrábět.

Avie. Každý ji zná. Nebo si alespoň myslí, že ji zná. Dokáže automobilka, která v  letech minulých prošla mnohými změnami, stále čím zaujmout? Dostali jsme k testu dvanáctitunový model s označením D120-185 L v kontejnerovém provedení s hydraulickou rukou.

Kladiva a pásy Renomag
reklama