reklama
Renomag
reklama

Nová G-série nakladačů Case zvyšuje komfort pro strojníky

Kolové nakladače Case přicházejí s revolučním designem čelního skla.

Case Construction Equipment právě uvádí na trh novou sérii sedmi kolových nakladačů, která posouvá komfort pro strojníky na vyšší úroveň při zachování osvědčené produktivity a nízké spotřeby strojů Case.

Všech sedm strojů řady G nabízí:

- Skvělou viditelnosti díky čelnímu sklu nejvyšší třídy.
- Vylepšený komfort pro strojníka, ovládací konzoli upevněnou přímo na opěradle sedadla, vybavenou proporcionálním ovládáním
- výhodný poměr nosnosti a váhy pro maximální produktivitu
- nepropustnou kabinu s možností filtrace vzduchu
- pro větší bezpečnost je startování stroje kódováno heslem

S novou sérií vyvinula společnost Case Construction nejpohodlnější a nejtišší kabinu pro kolové nakladače, která tu dosud nebyla. Strojníkům poskytuje maximální viditelnost a pohodlí, které vede k vyšší produktivitě práce. „Příští rok si budeme připomínat 60. výročí od doby, kdy Case představil první kolový nakladač,“ uvedl produktový manažer firmy Case EMEA Alain de Nanteuil. „V průběhu let přicházela s každou řadou nakladačů nová zlepšení. A právě u série G jsme se posunuli o obrovský kus vpřed,“ dodává Alain de Nanteuil.

Revoluční kabina s panoramatickým výhledem
Pro strojníka je kabina kanceláří i druhým domovem, součástí každodenního života. Uvnitř tráví hodiny a hodiny, takže pro zachování produktivity práce je potřeba, aby se uvnitř cítil příjemně a pohodlně.
Case Construction Equipment má za sebou léta inovací, kolové nakladače neustále vylepšuje už od roku 1958. Série G posunuje komfort strojníka a viditelnost z kabiny na zcela novou úroveň a přináší také řadu dalších vylepšení.

Mezi ně patří celopanoramatické čelní sklo, barevný osmipalcový displej, plně nastavitelná konzole upevněná na opěrce sedadla, heslem zabezpečené zapalování a automatické seřizování lopaty z pohodlí kabiny. Celý stroj je lehce ovladatelný, má odpružené sedadlo a hands free systém pro napojení mobilního telefonu.

Konstruktéři vycházeli ze série F, která se už tehdy mohla pochlubit nejpropracovanějším čelním sklem ve své hmotnostní kategorii kolových nakladačů. Série G se nyní představuje se zakřiveným čelním sklem z jednoho kusu materiálu, z nějž má strojník neomezený výhled do stran ze země až po oblohu. Viditelnost zlepšují také ztenčený kryt motoru, vyhřívané zadní okno a více zpětných zrcátek oproti předchozí sérii.

Snížená hlučnost a ohleduplnost k životnímu prostředí
Oproti sérii F se hluk v kabině snížil o 2 dB. U modelů 521 G až 821 G je hluk na 68 dB, u modelů 921 G až 1121 G na 69 dB, což jsou nejnižší hodnoty, které kdy značka Case zaznamenala. Zlepšilo se také odvětrávání kabiny a prodloužily intervaly pro výměnu kabinového filtru. V nabídce jsou také speciální filtry pro práci v extrémně náročných podmínkách.

Průlomové uživatelské rozhraní
Ovládání nakladačů série G je snadné a napomáhá tak zvyšovat produktivitu práce. Jasný, celobarevný osmipalcový displej je dobře čitelný i ve špatných světelných podmínkách a intuitivně vede strojníka nastavením i informacemi o stroji. V případě potřeby monitor také zobrazuje obraz zadní kamery, aby strojník viděl, co se děje za ním.

V kabině je také nový ovládací panel pro automatické nastavení poloh nakládací lopaty. Plně nastavitelná ovládací konzole s ergonomickou rukojetí je upevněná na široké loketní opěrce. Společně s elekrohydraulickým ovládáním a novým sedadlem s aktivním tlumením umožňuje precizní kontrolu nad strojem za všech podmínek.

Možnost joystickového ovládání nabízí dva shodně velké joysticky po obou stranách sedadla s širokými područkami, jak to strojníci znají z rypadel Case. Proporcionální ovládání na joysticku je možné přepínat mezi třemi různými citlivostmi podle nároků na právě vykonávanou práci.

Novinkou je také integrovaný mikrofon, který spolu s funkcí automatického záznamníku a připojením na bluetooth umožňuje strojníkům vyřizovat hovory bezpečně, aniž by ztratili pozornost, pouštěli řízení nebo museli spouštět oči z pracovní plochy. Strojníci také ocení zvětšené odkládací plochy pro dokumentaci ke stroji i osobní předměty a volitelně přidanou lednici, která udrží nápoje chladné a jídlo čerstvé po celý den.

Účinný pohon
Všechny nakladače série G pohání účinné dieselové motory vyhovující normě EU Stage IV/Tier 4 Final bez DPF filtrů nebo recirkulačního systému EGR. Stroje využívají systém FPT Industrial Hi-eSCR s následným zpracováním zplodin, který pro plnění norem potřebuje méně komponentů, šetří místo v motorovém prostoru i náklady na údržbu. Všechny hlavní komponenty jsou vyráběny v Evropě, kde jsou stroje také montovány.

Osvědčený chladicí systém situuje chladiče a jejich lamely do středu údržbového prostoru, kde jsou lépe chráněny před okolním prachem a nezanáší se tak nečistotami, takže chlazení může být maximálně efektivní. Efektivní rozložení váhy stroje navíc zlepšuje jeho celkovou stabilitu a přispívá k jeho vysoké nosnosti.

Nakladače série G využívají vylepšenou převodovku Case, které přináší snížení spotřeby paliva a zrychlení pracovních cyklů. Nápravy Case pro vysoké zatížení s mokrými, vícediskovými brzdami a otevřený diferenciál minimalizují tření. Volitelná je 100% automatická uzávěra diferenciálu pro dosažení maximální tažné síly a snížení opotřebení pneumatik.

Moderní kabát
Nakladače série G přichází s novou image CASE Construction Equipment, která se nese všemi produktovými řadami, aby zvýraznila hodnoty, které jsou pro značku Case stěžejní: „Využili jsme trendy typické pro naše automobilové značky – tmavé zabarvení podvozku je v kontrastu s takzvaným power-tan zbarvením horní části stroje. Tato barva na pomezí zlata a písku spolu s černou kombinací navozuje pocit síly a výkonnosti,“ vysvětluje ředitel designového oddělení CNH Industrial David Wilkie.

Přehled kolových nakladačů série G:

 G-SERIES 521G 621G 721G 821G 921G 1021G 1121G
Nosnost na lopatě 3.9 t 4.7 t 5.5 t 6.4 t 7.5 t 9.5 t 10.2 t
Objem lopaty 2.1 m³ 2.3 m³ 2.7 m³ 3.6 m³ 4.0 m³ 4.4 m³ 5.0 m³
Výkon 142 hp 172 hp 195 hp 230 hp 255 hp 320 hp 347 hp
Hmotnost 12.2 t 14.2 t 16.2 t 19.4 t 21.7 t 27.9 t 30.0

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    Wacker Neuson DPU
    reklama