reklama
Case minirypadlo CX26C
reklama

Nová centrála skupiny KUHN našla své místo v Čestlicích u Prahy

Nová česká centrála skupiny KUHN stojí v Čestlicích u Prahy.

Moderní areál, který vyrostl hned u exitu 8 dálnice D1 za necelých deset měsíců, je sídlem pražských poboček společností KUHN-BOHEMIA (výhradní prodejce stavebních strojů Komatsu v ČR) a KUHN-MT (výhradní distributor automobilových hydraulických jeřábů Palfinger na českém trhu). Centrála nabízí kompletní obchodní sortiment stavebních strojů Komatsu i jeřábů Palfinger a veškeré poprodejní služby včetně rozšířeného servisu, provádění závažnějších oprav strojů v moderních dílenských zázemích a nabídky náhradních dílů.

"Po téměř 25 letech na trhu se společnost KUHN - BOHEMIA a hlavně její zákazníci dočkali důstojné vlastní centrály a pražské pobočky na velmi lukrativním a skvěle přístupném místě," uvedl ředitel společnosti KUHN - BOHEMIA Daniel Sys.

Stavební práce na nové centrále zahájila společnost Porr, která byla hlavním dodavatelem stavby, v polovině ledna loňského roku. Na konci prosince byla výstavba ukončena, o měsíc později si ji společnost KUHN - BOHEMIA převzala a během letošního února se kompletně přestěhovala ze svého dosavadního působiště v Praze 5 - Stodůlkách.

Středový komerčně administrativní objekt se servisní a provozní budovou z každé strany stojí na pozemku o rozloze více jak 16 tisíc metrů čtverečních. Administrativní budova i obslužné haly jsou založeny na pilotech, před výstavbou bylo zapotřebí zpevnit podloží vápennou stabilizací zeminy o rozloze 6 tisíc metrů čtverečních. Nosný systém objektu tvoří železobetonový prefabrikovaný skelet. Areál má v půdorysu zhruba tvar písmene "U". Ve středovém objektu se třemi nadzemními a jedním podzemním podlaží se nachází administrativní zázemí. Z východní strany přiléhá hala oprav a servisu stavebních strojů, ze západní pak montážní a kompletační dílna manipulační techniky. 

Společnost Porr také postavila zezadu hlavní budovy samostatný přístřešek, který je ze tří stran opláštěný a slouží pro uložení věcí provozního charakteru. Nechybí ani plocha pro vystavení nabízených stavební strojů dobře viditelná  z dálnice a samozřejmostí je i parkoviště pro zákazníky a zaměstnance. Zajímavostí je, že na pozemku se nachází studna, kterou centrála používá jako zdroj vody.

Masatoshi Morishita, výkonný ředitel Komatsu Europe International, v rámci slavnostního aktu otevření centrály uvedl: „Nejsme číslo jedna, jsme číslo dvě za společností Caterpillar. Jsme vpravdě hrdí na to, jak se od ostatních odlišujeme. Jsme velmi inovativní, máme hybridní rypadla a inteligentní stroje.“

A pokračoval směrem k českým zákazníkům: „Vím, že na českém trhu patří mezi velmi oblíbené stroje rypadlonakladače. Proto se omlouvám, že máme zpoždění. Prosím, vyčkejte,“ komentoval napětí, které vzbuzuje očekávání zcela nové generace rypadlonakladačů Komatsu.

Závěrečné slovo si vzal Andreas Franz Kuhn, předseda představenstva společnosti KUHN - BOHEMIA. Srdečně poděkoval zaměstnancům, dodavatelům a především zákazníkům. „Děkuji našim zákazníkům, že nám dodávají sebedůvěru,“ uvedl doslova.

Celková investice na vybudování areálu včetně částky za pořízení pozemku dosáhla 165 milionů korun bez DPH.

 

INFO:

Společnost KUHN - BOHEMIA a.s. je výhradním prodejcem stavebních strojů značky Komatsu, příslušenství značky FRD a nivelačních systémů Topcon v České republice. Společnost KUHN - MT s.r.o. je výhradním distributorem automobilových jeřábů značky PALFINGER a vysokozdvižných vozíků značky Mitsubishi. Obě tyto společnosti jsou součástí rakouské skupiny KUHN HOLDING, která nabízí zákazníkům spolehlivé partnerství ve stavebnictví, dopravě, ve skladových a logistických oborech a působí v řadě zemích jako jsou Česká republika, Maďarsko, Slovensko, Chorvatsko, Bosna, Slovinsko, Polsko, Švýcarsko, Německo a Rakousko. Před několika lety skupina KUHN učinila důležité strategické rozhodnutí a expandovala také v oblasti obráběcích strojů. Převzala společnost Emco Group, předního výrobce v tomto odvětví.

Skupina KUHN je aktivní ve 13 zemích a v současné době má 1402 zaměstnanců, kteří generují obrat ve výši 611 miliónů EUR. Společnosti KUHN – BOHEMIA a KUHN - MT zaměstnávají v ČR dohromady 150 lidí, jejich celkový obrat dosahuje zhruba 1,4 miliardy Kč.

www.kuhnbohemia.cz  www.komatsu.cz

www.kuhn-mt.cz

 

Společnost Porr a.s. realizuje jako generální dodavatel stavby na klíč v celém spektru pozemního stavitelství včetně zajištění stavebního povolení, projektové a prováděcí dokumentace, předvýrobní přípravy, realizace díla až po kolaudaci a předání hotového díla k užívání. Disponuje zkušeným týmem včetně konzultanta s titulem LEED Accredited Professional, díky čemuž nabízí i kompletní zpracování podkladů pro certifikaci budov.

Společnost se též zaměřuje na komplexní výstavbu i rekonstrukce dopravních a vodohospodářských staveb, inženýrských sítí a je expertem v oblasti speciálního zakládání staveb. Součástí poskytovaných služeb je projekční, inženýrská, laboratorní a poradenská činnost ve výše uvedených oborech a prodej stavebních materiálů, asfaltových směsí a litých asfaltů.

Skupina PORR symbolizuje úspěšnou mezinárodní společnost, jež má více než 145letou tradici a disponuje rozsáhlými zkušenostmi a vysokými odbornými znalostmi ve všech odvětvích stavebního průmyslu. Součástí skupiny PORR, která působí ve třinácti zemích Evropy a blízkého východu, je více než 13 tisíc zaměstnanců.

www.porr.cz

www.porr-group.com

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    reklama