reklama
reklama

Liebherr RoadShow ve velkém stylu

Turné předváděcí akce RoadShow stavebních strojů Liebherr, spojených s jejich testováním přímo v provozu, zavítalo také k nám do České republiky.

Místo konání bylo letos v pískovně v Bratčicích u Brna ve dnech 29. a 30. dubna a představilo se zde hned několik zajímavých novinek. Společnost Liebherr se prezentovala dynamickou a zajímavou show a celkem akci navštívilo přes 1200 návštěvníků.

Již tradiční akce společnosti Liebherr přinesla i letos zajímavou a dynamickou show se stavebními stroji, možnost vyzkoušení vystavených strojů i vozidel a současně mimo bohatého cateringu také doprovodný program, soutěže a aktivity pro pobavení návštěvníků. Akci opět uváděla známá moderátorka Pavla Charvátová a v nabitém předváděcím programu se postupně objevilo 17 stavebních strojů Liebherr jako průřez výrobním programem. Podobný počet vozidel představil i Mercedes-Benz, který se jako partner RoadShow účastnil také. Bohatý program završovaly připravené soutěže pro účastníky, jako například jízda zručnosti s nakladačem nebo známý Evropský pohár jeřábníků. Program výborně doplňovala motoshow několikanásobného mistra ČR a nově i světa v trialu, Pavla Balaše.

Novinky z výrobního programu Liebherr n a RoadShow 2009

Liebherr využil příležitosti letošní RoadShow k oficiálnímu představení a uvedení nových produktů na náš trh – nová řada pásových rypadel kategorie 21 – 28 t a vrtací stroj LB 20.

Nová 6. generace pásových rypadel Liebherr

Především nová pásová rypadla 6. generace budila pozornost a zájemců, kteří stroj vyzkoušeli bylo, stejně jako technických otázek na naše instruktory, velké množství. Rypadla prošla významnými konstrukčními změnami, počínaje zesílenou a optimalizovanou konstrukcí podvozku rypadla, výložníky se zvýšeným průřezem a tedy pevností, novým řídícím a regulačním systémem Positive Control, tak i optimalizovaným dvouokruhovým hydraulickým systémem s důrazem na plynulé a efektivní sladění zapojení více hydraulických funkcí současně. Samozřejmě pro pohodlí obsluhy jsou k dispozici nové kabiny a také designově jsou stroje velmi pečlivě zpracovány.

Vrtací stroj LB 20

Na obdobných akcích není zvykem představovat tyto speciální stroje, možná právě proto byl do předváděcího programu zařazen i tento vrtací stroj jako unikát ve své třídě. Koncepčně je vyvinut pro vysoké nároky na robustnost provedení a současně přepravu stroje v jednom celku. Vrtačka je dimenzována na vrtání děr o průměru až 2 m při hloubce až 40 m. Maximální točivý moment vrtné hlavy je 20 kNm. Díky velmi kompaktním rozměrům je možné také nasazení v úzkých prostorech. Základní stroj LB 20 včetně vrtacího zařízení lze přepravit v jednom kuse, hlava a vrtací rameno jsou sklopné. Transportní rozměry stroje jsou délka 16 m, výška 3,5 m a šířka 3 m.

Na RoadShow nechyběly samozřejmě ani ostatní stroje Liebherr, zejména kolové nakladače zde byly zastoupeny početnou flotilou, od malých Stereo-nakladačů až po velké lomové stroje - nejvyšším modelem L 586. Příležitost pro aplikaci aktuálních trendů v praxi se našla na dvou strojích vybavených nivelačním systémem Trimble – kolovém rypadle A 904 C a buldozeru PR 724 LGP. Také kloubové dumpery Bell, byly zastoupeny kompaktním modelem B 25 D.

Mimo nabitého programu se vydařilo i počasí a na akci panovala přátelská atmosféra. Dosáhli jsme také několika prodejních úspěchů a návštěvníci odcházeli s dobrými pocity, což byl náš cíl. Celkový počet návštěvníků RoadShow byl za oba dny 1217 osob, což považujeme za velký úspěch.

    25 000 za starý semafor!
    reklama