reklama
Renomag
reklama

Elektrický kolový nakladač Kramer 5055e získal ve Švédsku cenu za technologie

Společnost Kramer v současnosti již běžně dodává na trh plně elektrický kolový nakladač. Po získání ceny The Bauma Innovation Award 2016 nyní s tímto nakladačem uspěla také ve Švédsku, kde získala Maskinentreprenörens Teknikpris 2017.

Nakladač 5055e nejenže pracuje zcela bez emisí,ale současně poskytuje vynikající výkon, skvělé schopnosti v terénu a k tomu nízké servisní náklady.

Porota se shodla, že největším úspěchem je uvedení elektrického nakladače na běžný trh. Tedy že se nejedná o pouhou koncepční studii, ale skutečný stroj, který si zákazníci mohou koupit. Kromě toho, podle švédského magazínu Maskinentreprenörens nemusí zákazníci s 5055e činit žádný kompromis v porovnání s obyčejnými nakladači stejné kategorie poháněnými dieselovým motorem. Uživatelé zároveň mohou mít klidnější svědomí, že nezatěžují životní prostředí emisemi a hlukem.

„Jsme velmi potěšeni, že jsme pro 5055e získali Maskinentreprenörens Teknikpris 2017 (Cenu za technologie pro rok 2017). Tahle cena je oceněním celé vývojové práce, ale současně oslavuje praktické využití našeho stroje. Provoz bez emisí a mimořádně nízká hlučnost chrání koncové uživatele i životní prostředí, a to vše bez ztrát na výkonu. Jsme přesvědčeni, že naše elektrické kolové nakladače 5055e významně přispějí k vyšší efektivitě našich zákazníků a zároveň k ochraně přírodních zdrojů,“ říká Karl Friedrich Hauri, mluvčí vedení společnosti Kramer.

Kramer 5055e se stal prvním plně elektrickým kolovým nakladačem na trhu ve třídě s lopatou o objemu 0,55 m³. Výkonnostní parametry, schopnost práce v terénu a komfort obsluhy, vše je shodné s běžným modelem. Kramer kladl zvláštní důraz na vzájemné sladění dílů a komponentů, čímž docílil precizního ovládání. Zásadní vliv na tom má použití dvou elektromotorů - jeden pohání pracovní hydrauliku a druhý pohon. Podle aplikace motor automaticky mění výkon, čímž pomáhá minimalizovat spotřebu energie. Elektromotor je napájen pomocí spolehlivých olověných akumulátorů nebo tzv. lead-fleece akumulátorů. V závislosti na oblasti a typu použití vydrží kolový nakladač na jedno nabití až pět hodin provozu. Doba nabíjení stroje je šest až osm hodin dle zvolené výbavy.

První stroje 5055e už byly dodány zákazníkům, kteří s nimi již běžně pracují.

 

Společnost Kramer

Kramer-Werke GmbH je středně velká výrobní společnost, která klade velký důraz na vlastní výzkum a rozvoj. Kompaktní kolové nakladače, teleskopické kolové nakladače nebo teleskopické manipulátory jsou prodávány pod značkou Kramer ve stavebnictví, zemědělství, zahradnictví, krajinářství nebo do půjčoven a recyklačních společností. Všechny výrobky se vyznačují moderní technologií nejvyšší kvality. S typickými Kramery s řízením všech kol, je společnost lídrem na trhu v Evropě. Kramer-Werke GmbH patří do skupiny Wacker Neuson SE.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    EXPO Lesní lom 2018
    reklama