reklama
reklama

Divize hydraulické demoliční techniky společnosti Atlas Copco se stane součástí společnosti Epiroc

S účinností od 1. ledna 2018 se divize hydraulické demoliční techniky společnosti Atlas Copco stane součástí společnosti Epiroc, která se vyčlenila ze skupiny Atlas Copco.

Divize vyrábí hydraulickou demoliční techniku k rýpadlům, jako například hydraulická bourací kladiva, frézy, demoliční drtiče, drticí lopaty, demoliční nůžky, sortýrovací drapáky a magnety. Rovněž s účinností od nového data budou všechny stávající výrobky divize dodávány pod značkou Epiroc.

Úspěšná historie

Divize hydraulické demoliční techniky je již více než 50 roků technickým průkopníkem, který zaujímá vedoucí místo ve svém oboru. Hydraulické bourací kladivo bylo původně vyvinuto v roce 1963 německou společností Krupp Berco Bautechnik, která se v roce 2002 stala součástí skupiny Atlas Copco. 
Dnešní sortiment produktů, který zahrnuje více než 100 různých druhů hydraulické demoliční techniky, je navržen tak, aby zákazníci mohli vždy nalézt správný stroj pro konkrétní oblast použití i typ rýpadla. Mimo jiné divize vyrábí nářadí HB 10000, což je největší hydraulické bourací kladivo na světě, jehož každý úder představuje náraz odpovídající hmotnosti 130 slonů.

Pro samotnou obchodní činnost divize hydraulické demoliční techniky to nebude znamenat žádnou změnu. Produkty budou vyráběny ve stejných provozech jako dnes, budou navrhovány stejnými výzkumnými a vývojovými týmy a jejich prodej zákazníkům budou zajišťovat stejní lidé. 

Můžeme dále stavět na velmi pevném základu, který jsme ve svém průmyslovém oboru vybudovali“, říká Goran Popovski, prezident divize hydraulické demoliční techniky. „V rámci společnosti Epiroc se budeme moci ještě účinněji zaměřovat na to, co je pro nás zásadní: poskytování řešení a nejlepší podpory našim zákazníkům ve všech částech světa. Společnost Epiroc je na trhu novým hráčem, který se však opírá o úspěšnou historii a který si klade za cíl nadále zaujímat vedoucí postavení na všech trzích i v jednotlivých tržních segmentech.

Epiroc – váš nový partner

V roce 2018 dojde k rozdělení skupiny Atlas Copco na dvě samostatné skupiny společností s celosvětovou působností: Atlas Copco, se zaměřením na průmyslové zákazníky, a Epiroc, se zaměření na vybavení pro důlní průmysl, infrastrukturu a využívání přírodních zdrojů.

Reklama Epiroc

-------

Skupina Atlas Copco je přední světový poskytovatel řešení zaměřených na trvale udržitelnou produktivitu. Svým zákazníkům dodává vysoce inovativní kompresory, řešení pro vyvíjení a využívání vakua, systémy úpravy vzduchu, stavební a důlní zařízení, elektrické nářadí a montážní systémy. Při vývoji svých výrobků a služeb klade skupina Atlas Copco maximální důraz na produktivitu, energetickou účinnost, bezpečnost a ergonomii. Společnost byla založena v roce 1873, sídlí ve švédském Stockholmu a do rozsahu její celosvětové působnosti spadá více než 180 zemí. V roce 2015 dosáhla skupina Atlas Copco tržeb ve výši 102 mld. SEK (11 mld. EUR) a měla více než 43 000 zaměstnanců. Více se dozvíte na stránkách www.atlascopco.com.

Divize hydraulické demoliční techniky je v rámci organizační struktury skupiny Atlas Copco součástí obchodní oblasti Technika pro těžbu a dobývání. Divize vyvíjí a vyrábí hydraulickou demoliční techniku pro rýpadla, která se používají při rozebírání stavebních konstrukcí, demoličních činnostech, recyklaci, dobývání hornin zahrnujícím přímou těžbu i druhotné rozpojování hornin, bourání armovaného betonu, oceli a dalších materiálů. Tyto stroje nacházejí uplatnění ve stavebnictví, včetně ražení tunelů, a rovněž v recyklačních provozech, dolech nebo kamenolomech.

Prodej hydraulické demoliční techniky je zajišťován prostřednictvím prodejní a servisní organizace s celosvětovou působností, která uživatelům poskytuje rovněž přímou profesionální podporu. Divize sídlí v německém městě Essen a své výrobní provozy má ve městech Essen a Hämbach (Německo), Kalmar (Švédsko) a Nashik (Indie).

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    reklama