reklama
reklama

Case letos slaví 60 let výroby kolových nakladačů

Case Construction Equipment slaví v roce 2018 již 60. výročí výroby kolových nakladačů. Vše začalo představením prvního svébytného nakladače W9 s pohonem všech 4 kol v roce 1958.

case-celebrates-60-years-of-wheel-loaders-06

Brzy následovaly modely W10 a W12 s pohonem všech 4 kol a model W5 s pohonem předních kol. Série „W“ se vyráběla v letech 1960 až 1970 a mimo jiné obsahovala i mamutí patnáctitunový nakladač W26, který byl představen v roce 1968. Tento stroj byl prvním kloubovým a zároveň největším nakladačem značky Case. Nakladače Case řady „W“ jsou typické tím, že mají kabinu v přední polovině stroje.

S představením modelu 621 v roce 1987 byla celá řada nakladačů povýšena na sérii 21, která nabízela robustnější konstrukci a kabiny montované v zadní části stroje. Modely série 21 byly vyvinuty souběžně a tento způsob nového efektivního vývoje umožnil společnosti vstoupit do 21. století. Velké inovace v produktivitě, provozuschopnosti a komfortu pokračovaly a produktová řada s přízviskem „F“ reprezentovala první těžké stroje pro zemní práce s emisním řešením Tier 4 bez filtru pevných částic s využitím technologie selektivní katalytické redukce (SCR). Do série 21 bylo následně přidáno několik nových modelů, jako například nová řada kompaktních kolových nakladačů.

Jose Cuadrado, viceprezident CNH Industrial Construction Equipment pro Evropu, Afriku a Střední východ, řekl: „Model W9 znamenal začátek dlouhé historie průlomových inovací několika generací kolových nakladačů, která vyvrcholila dnešní sérií kolových nakladačů s označením „G“ s revolučním designem čelního skla, dále zvyšující laťku pohodlí strojníka. Tyto stroje urazily od původních modelů dlouhou cestu a ukazují praktické inovace společnosti Case,  vedoucí k maximalizaci výkonu a spolehlivosti.“

Zatím poslední série Case s označením „G“ má rozpětí výkonu od 141 do 347 koní, užitečné zatížení lopaty od 3,9 do 10,2 tun a objem od 1,9 do 5,5 m3. Brzy po představení tato řada vyhrála několik ocenění v kategorii průmyslových strojů včetně prestižní ceny Good Design™ od Chicago Athenaeum: Muzeum architektury a designu a Evropského centra pro architekturu uměleckého designu a urbanistických studií. Také získala špičková ocenění nových produktů od odborných publikací. Nyní Case oslavuje vysokou kvalitu poslední generace svých kolových nakladačů s uvedením plánu ochrany ProTech, který zahrnuje pohonné jednotky a hydrauliku na 1 + 3 roky a 6 000 motohodin pro celou sérii kolových nakladačů „G“.

Case primárně oslavil šedesáté výročí svých kolových nakladačů na výstavě Intermat 2018 v Paříži ukázkou modelu nakladače s logem „60 Years Case Wheel Loader“ nesoucího pamětní barvy výročí speciálně vyvinuté pro výstavy v tomto roce. Model měl i toto logo vyšité na opěrce hlavy, na lžíci a orla na kapotě.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    reklama