reklama
reklama

Atlas Copco získalo německou firmu Erkat

Atlas Copco se dohodlo na odkoupení společnosti Erkat Spezialmaschinen und Service GmbH, výrobce skalních fréz a nástrojů pro bagry.

Erkat, sídlící v německém Hämbachu, má svá prodejní a servisní místa po celém světě. Společnost vyrábí skalní frézy a přídavná zařízení pro bagry, které se používají především pro stavebnictví, demolice nebo práci v lomech nebo tunelech. Značka Erkat je velice uznávána pro prvotřídní kvalitu a neustálé inovace.

Erkat zahrnuje 38 zaměstnanců a v roce 2015 měl příjmy 12 miliónů Eur (110 miliónů švédských korun)

„Skalní frézy jsou ideálním produktem pro Atlas Copco, jako poskytovatele řešení pro skalní vyhlubování, tvorbu tunelů nebo základové profilování a demolici“ řekl Andrew Walker, obchodní prezident Atlas Copco v oblasti stavební techniky. „Erkatův velmi kvalifikovaný tým bude velkým přínosem pro větší produktivitu zákazníků.“

Obě strany se nedohodly zveřejnit kupní cenu. Akvizice by měla být dokončena v prvním čtvrtletí roku 2017.

Erkat se stane součástí divize stavebního nářadí v oblasti Stavební techniky společnosti Atlas Copco.

Atlas Copco je přední poskytovatel řešení pro udržení produktivity. Společnost nabízí inovativní kompresory, vakuová řešení a zařízení pro úpravu vzduchu, stavební a těžební zařízení, nářadí a montážní systémy. Atlas Copco vyvíjí produkty a služby zaměřené na produktivitu, energetickou účinnost, bezpečnost a ergonomii. Společnost byla založena v roce 1873, sídlí ve Stockholmu ve Švédsku a má globální dosah o rozloze větší než 180 zemí. V roce 2015 Atlas Copco, se stavem více než 43000 zaměstnanců, mělo tržby ve výši 102 miliard švédských korun (11 miliard Euro).

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    EXPO Lesní lom 2018
    reklama