Terramet Demo Days
reklama
Nový eshop Triga!
reklama

Atlas Copco získalo německou firmu Erkat

Atlas Copco se dohodlo na odkoupení společnosti Erkat Spezialmaschinen und Service GmbH, výrobce skalních fréz a nástrojů pro bagry.

Erkat, sídlící v německém Hämbachu, má svá prodejní a servisní místa po celém světě. Společnost vyrábí skalní frézy a přídavná zařízení pro bagry, které se používají především pro stavebnictví, demolice nebo práci v lomech nebo tunelech. Značka Erkat je velice uznávána pro prvotřídní kvalitu a neustálé inovace.

Erkat zahrnuje 38 zaměstnanců a v roce 2015 měl příjmy 12 miliónů Eur (110 miliónů švédských korun)

„Skalní frézy jsou ideálním produktem pro Atlas Copco, jako poskytovatele řešení pro skalní vyhlubování, tvorbu tunelů nebo základové profilování a demolici“ řekl Andrew Walker, obchodní prezident Atlas Copco v oblasti stavební techniky. „Erkatův velmi kvalifikovaný tým bude velkým přínosem pro větší produktivitu zákazníků.“

Obě strany se nedohodly zveřejnit kupní cenu. Akvizice by měla být dokončena v prvním čtvrtletí roku 2017.

Erkat se stane součástí divize stavebního nářadí v oblasti Stavební techniky společnosti Atlas Copco.

Atlas Copco je přední poskytovatel řešení pro udržení produktivity. Společnost nabízí inovativní kompresory, vakuová řešení a zařízení pro úpravu vzduchu, stavební a těžební zařízení, nářadí a montážní systémy. Atlas Copco vyvíjí produkty a služby zaměřené na produktivitu, energetickou účinnost, bezpečnost a ergonomii. Společnost byla založena v roce 1873, sídlí ve Stockholmu ve Švédsku a má globální dosah o rozloze větší než 180 zemí. V roce 2015 Atlas Copco, se stavem více než 43000 zaměstnanců, mělo tržby ve výši 102 miliard švédských korun (11 miliard Euro).

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    reklama