Téma: MINI-BAGR MB 1500

Autor

Zpráva

Petr B.

Členem od: 25.04.2018
Příspěvků: 3

25. duben 2018 21:43:26

Dobrý den, chci se zeptat. Plánuji koupi minibagru MB 1500. Nemáte s ním někdo nějaké zkušenosti? Používal bych ho na práce kolem baráku a poté i na nějaké fušky. Mám OSVČ na jiný obor (otevřená živnost), nevíte jak je to s odpovědností když bych omylem něco překopl? Jestli OSVČ ručí celým majetkem, nebo stačí nějaká pojistka na blbost?
Díky


Renda G.

Renda G.
Členem od: 12.02.2010
Příspěvků: 473

25. duben 2018 23:07:00

když způsobíš škodu řeší to pojistka na klbost , neboli pojištění odpovědnosti za škody způsobené při výkonu činnosti,
bohužel pokuty za tebe pojišťovna nezaplatí

Lepší malý bagr, než velká lopata
http://www.grulich-rene.cz


Petr B.

Členem od: 25.04.2018
Příspěvků: 3

26. duben 2018 04:53:25

Díky za info. Pokuty myslíte jaké?


Jan Čada

Členem od: 03.01.2008
Příspěvků: 776

26. duben 2018 09:12:57

Jako nedělej si iluze .Renda je z těch ,o kterých si myslím že zná,ale já to vidím trochu jinak.Pojistku tě nechají zaplatit na všechno .To, jestli ti něco dají,nebo ne,se dozvíš ,až když ti to ukradnou ,něco překopneš(optický kabel) a pod.Pojistka na blbost je pro zaměstnance.Jsi zaměstnanec?Nejsi .Tak ti nemůže tvůj zaměstnavatel ztrhnout 3 měsíční platy(maximum) ,které ti pojišťovna vrátí.Ty se musíš naučit dělat jenom pro zhotovitele .To může být babička která chce přípojku nebo třeba stavitel na stavbě.Ti za to ručí že v trase nic nebude .Jak půjdeš na melouch a před vratama na veřejném pozemku překopneš plyn a cokoliv ,internet poznáš,ženský polezou z baráku co že se stalo,nebudeš to mít podepsané že tam nic není tak to zaplatíš. Pokutu k tomu dostaneš ze zákona .Jedině že budeš mít na telefonu přítele ,který bude rychlejší jak zákon a opraví to o něco levněji. Tak.


Petr B.

Členem od: 25.04.2018
Příspěvků: 3

26. duben 2018 09:32:57

Ja to rozhodne neberu na lehkou váhu. Kdybych bral tak bych to neresil a občas něco někomu vykopal a netěšil to. Chtěl bych to přidat pod svou živnost aby bylo ze zákona vse v pořádku a občas mohl na nějaký to jezírko či plot. Aby si bagrik trochu na sebe přivydělal. Tak me zajímá co vse to obnáší aby se člověk ne zrujnoval. Já jsem zaměstnanec plus po večerech delam na OSVČ. Ještě nemám pokryty odpoledne happy


Přidat příspěvek k tématu