Téma: Porucha pojezdu CAT 432D

Autor

Zpráva

Miroslav Vávra

Miroslav Vávra

Členem od: 18.08.2014
Příspěvků: 1

18. srpen 2014 20:36:23

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Vlastním CAT 432D manual a v poslední době často dochází k poruše pojezdu. Stává se to za různých podmínek (při studeném startu, po zahřátí i při práci). Dnes například při nakládání z ničeho nic bagr zastavil a přestal reagovat na jakékoliv přepnutí pojezdové páky, jinak vše ostatní v ten okamžik stále funguje. A po vypnutí motoru již nelze nastartovat (teda nouzově ho nastartuji, ale přímím propojením startéru a ne klíčkem). Tak jsem prošel vše co se dalo odpojit a znova připojit (konektor pod pojezdovou pákou, relátka, pojistky, kabely) nic nezabralo. Tak jsem ho nechal asi 2hodiny stát. A po dvouhodinách jsem přišel na nic jsem již nešahal jen jsem zkusil nastartovat, bagr chytil a zároveň fungoval i pojezd. Do večera jsem s ním pracoval bez problémů. Podobně se tento problém projevuje v poslední době stále častěji. Asi budu muset na nej zavolat servis, ale mám strach že až servis dorazí tak vše bude fungovat a myslím že takovou závadu půjde těžko identifikovat, když bagr v tu chvíli bude šlapat jak hodinky.


petr prochazka

Členem od: 14.03.2012
Příspěvků: 7

18. srpen 2014 21:56:42

Dobrý den,mohla by to dělat páka pojezdu. Taky jsem kdysi měnil,opravit nejde,přepíná to přes magnet a celé to je zalité v nějaké pryskyřici.Zůstal jsem stát i v křižovatce a když to zůstane v poloze pojezdu tak to ani nestartuje. V roce 2010 stál 14 600 Kč bez dph. V případě potřeby bych dneska určitě poptal náhceradní prodejce.


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

18. srpen 2014 22:16:55

Nam to delalo kdysi taky, jednou to byl predreny svazek pod podlahou ( dekl pod nohama v kabine ) a jednou radici civka pojezdu na prevodovce. Ted jsme tohle resili na 428D a oprava jednoducha, natahli jsme novy kabel od spinacky ke starteru.


Přidat příspěvek k tématu