Téma: Ostrowek K 162

Autor

Zpráva

Anonymní - Pepan

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

07. prosinec 2005 18:47:26

Mám takový dotaz zda existzjí podkopové lžíce užší než 30 cm na traktorbagr Ostrowek K162 a jestli ma někdo kontakt na někoho kdo by ji mohl nabídnout ,popřípadě i širší počítajíc z mé strany úpravu
Moc děkuji
tel:608 510 260


Anonymní - david.jakubec@volny.cz

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

09. prosinec 2005 19:40:24

Dobrej večír, užší lžíci určitě neseženete, neboť by s ní nešlo proacovat, protože by byla užší, než rameno a to nejde.


Anonymní - pepan

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

09. prosinec 2005 22:04:34

Děkuji za odpověd na dotaz podkopová lzice 30 cm.Ptal jsem se z důvodu ,že jsem pri práci videl tuto lžici a to počítajíc čistý výkop 30 cm se zuby bagru JCB ,tudíž čista lžíce nepočítam-li maximum ramene 20 cm mohla být 25 cm s úpravou pro vytlačování zeminy .Vnitřek lopaty měl na čepu volně uložený plat železa jež pomahal zeminu vytlacovat. Moc děkuji za Váš názor Dušák / Pepan /


Anonymní - Jirka

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

13. prosinec 2005 07:39:13

Přeji krásny den,

něco podobného mám. Je to vysoká štíhlá lžíce vybavená vytlačovákem zeminy. Nevim přesně, jestli jste viděl tu samou lžíci, ta moje vypadá následovně:
Je vysoká přibližně 80 - 90 cm, je kónická ve dvou rovinách - to znamená, že nahoře je širší než dole a v přední části je širší než v zadní části (na délku má asi 70 cm). Dole může mít těch 25 cm, nahoře právě díky vytlačováku, který je na stejném čepu na kterém se lžíce otáčí širší - 2x pouzdro lžíce (pouzdro je široké cca 5 cm) + 2x pouzdro vyhazováku (pouzdro je široké cca 3 cm) + šířka ramene (u JCB 3D4 cca 16 cm) + nějaká ta vůle. K tomu je nutno připočítat nějaký ten centimetr, neboť celková šířka mezi krajními pouzdry je menší než šířka lžíce ........ takže je to určitě víc než oněch 30 cm.

Jestli Vás zajímá, jak se s touto lžíci pracuje ....... tak za sebe musim konstatovat, že s ní dělám velice, velice nerad. U výkopů, které jsou hlubší jak 50 cm se začíná projevovat nevýhoda kónického tvaru lžíce (zvláště pak v těžké půdě jako jsou jíly) - hodně se ve výkopu svírá. Navíc, tím, že má v přední části poměrně tlustou stěnu a v zadní části je hodně úzká, špatně se plní zeminou. Ještě se mě nestalo, že bych ji někdy nabral plnou happy - je tedy pravda, že jsem s ní zatím nedělal v písčitých půdách.


Přidat příspěvek k tématu