Téma: MIDIBAGR

Autor

Zpráva


Ondřej Kaiser

Ondřej Kaiser
Členem od: 30.06.2011
Příspěvků: 424

07. září 2012 20:40:18

Zdravím,Pro CAT excavator,to je vaše nebo jste si to půjčovali v chráštanech z půjčovny?


Ondřej Kaiser

Ondřej Kaiser
Členem od: 30.06.2011
Příspěvků: 424

07. září 2012 20:56:19

Nevidím žádné nálepky tak to asi bude vaše happy


Alda .

Alda .
Členem od: 09.07.2007
Příspěvků: 920

07. září 2012 21:24:55

Také ho tu máme v městečku happy


CAT excavator

CAT excavator
Členem od: 06.01.2012
Příspěvků: 351

07. září 2012 22:04:22

Alda-ahoj,ten podval znám, taky mě přetahuje TORDES p.Dušák.Ondra-je firemní,jsem zaměstnanec.Teď mam práci doma na 4 měsíce,tak používám svojí přepravu do práce Midibetka.


David Hůrka

David Hůrka
Členem od: 12.12.2007
Příspěvků: 254

08. září 2012 07:45:16

........


Luděk Robl

Luděk Robl
Členem od: 14.11.2011
Příspěvků: 763

Jiří Forro

naše stroje
Členem od: 20.01.2010
Příspěvků: 491

11. září 2012 21:50:08

koukám že ten Komanč má taky krátkou radličku stejně jako CAT že i takováhle značka udělá chybu to není možné.......


Luděk Robl

Luděk Robl
Členem od: 14.11.2011
Příspěvků: 763

12. září 2012 07:03:14

to jo no, to by mě docela štvalo happy ale co by mě štvalo víc ty ocelový pásy, kdybych to koupil dal bych tam gumový blunk


Popíno .

Popíno .
Členem od: 14.12.2008
Příspěvků: 349

12. září 2012 20:27:49

jedna osmitunka od stavesu....


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

14. září 2012 22:33:42

...
...

Luděk: Kdybych měl gumový pásy, tak například po tomto sklípku už pomalu přemýšlím, kde shánět nový gumový a stejně bych je pod 100tis. ani náhodou nesehnal. Bagr moc zastávek na dvoře naštěstí nemá, tak zatím nemám ani důvod měnit. Když už náhodou někam nemůžou železníci, pak posílám kola nebo jiný bahr s gum.pásy blunk Ale stalo se mi to jen jednou..


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

15. září 2012 11:22:00

Cat Excavator: Rozdíl v šířce podvozku není závratný, cca 15cm. Když je nejhůř, vlezu si na jakoukoliv nejbližší tatru. Zásadní rozdíl je v potřebném místě k otočení. Vaše rameno je zkrátka neskladné v žádném směru. Otočím se na menším místě se závažím vzadu nežli 308d bez prdele. Vedle pásu mi kabina nepřesahuje vůbec. Já neříkám, že se s 308 nedá dělat a chápu, že pokud jste strojník s 308 v převážně stavební firmě, pak to jde o to lépe, ale pokud máte ze 70% amatérskou klientelu, pak jste rád za každou efektivitu stroje. 175 můžu poslat místo traktora (jen, že kope asi 2x líp happy ), ale i velmi často místo minibagra a na druhou stranu měla dokonce párkrát tu čest zastat pracovní místo bagru nad 15t a ostudu určitě neudělala.


Alda .

Alda .
Členem od: 09.07.2007
Příspěvků: 920

15. září 2012 12:02:02

Z.Černý- záleží na strojníkovi,jak se ke stroji chová, mě na minibagru gumáky vydržely 7 let a dělal jsem převážně kufry silnic,ale znám experty kteří trhnou novej pás o pařez...takže je to v rukách..... happy


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

15. září 2012 13:29:45

Naprosto souhlasím.... je to v 95% o rukách a zbytek se dá rozdělit do značky pásů a převážném typu zakázek. Když pořídím pásy Bridgestone, tak ty mi na mini vydrželi také cca 6-7let, ale když ho náhodou dostane do ruky expert, tak je schopnej i takhle odolný a drahý pás trhnout v prvním roce nasazení. Levnej pás zase můžete být sebešikovnější strojník a když náhodou budete muset strávit na akci měsíc, kde podloží je jen břidla, břidla a zase břidla, tak tam takové pásy stejně necháte. A tyhle železné pásy tak krásně drtí suť a hutní břidlu big-smile Vážně, původně jsem myslel, že pásy vyměním hned za gumy, ale teď tyhle vážně zbožnuju...

PS: Nepracoval jste před nějakým časem náhodou na čerpací stanici Shell v Krči? Tedy- s bagrem myslím. Snažím se Vás někde vypozorovat a nějak se mi to zatím nejspíš nepodařilo happy .......


Alda .

Alda .
Členem od: 09.07.2007
Příspěvků: 920

15. září 2012 18:31:32

P.Černý- nu to je také pravda,já jsem taky poptal pár firem a ozvalo se mi dosti prodejců "levnějších"značek,ale stejně nakonec zvítězil Bridgestone,sice trošku dražší,ale kvalitní.Proč měnit něco ,co dobře funguje ?
P.S.ne já jsem s bagrem v Práglu nikdy nebyl a ani nebudu,motám se tu na jihu happy


CAT excavator

CAT excavator
Členem od: 06.01.2012
Příspěvků: 351

17. září 2012 23:35:37

p. Černý Pantůček-klidně bych snesl i větší rameno,protože většinou hrnu kanály a vodovody,kufruji cesty a nemam s tím problém,ba naopak.Jenom jsem poukázal na výhodu CR a Vy zase začínáte nějakou radličkou a točením mezi futrama,ale že při hlubším vykopu jak 1m přes tu slavnou radličku nevidíte,to se nepochlubíte,dobře znám stroje který si bez vyosení sáhnou k radličce,ale to je jediný plus jinak je to spíše nevýhoda,s kabiny neni vidět do výkopu,musíte otočit podvozek,to zase není taková stabilita,protože se nemůžete opřít o tu radličku.Když dáte oba stroje k sobě a podívate se kde mají otoč vůči sedadlu,tak Vás upřímě lituju,vždyť Vy sedíte skoro na zadní rozetě,to musí být centryfuga.Prosím nepište Mi tu pořád,nechte si tu pouťovou atrakci a Já budu spokojený se Svým pohodlím.Zduř Los Bagros.


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

18. září 2012 08:03:57

Vždy pouze reaguji, tzn., že nepíšu Vám bez Vašeho podmětu. Narozdíl od Vás. Ano, říkáte to dobře, případně překážející radlička se dá dát na stranu, do zadu, z šikma, komkoliv. Díky tomu, že mám zadek, tak nepotřebuju patkování mininepřekážejícíradličkouvepředu happy , protože stabilitu mám jaksi v základu právě díky tomu zadku. Za-to chybějící radličku na stavbě nepřivaříte i kdyby jste se stavěl na hlavu. Nicméně vaše ego s velkým ramenem vystřelilo nějak naprázdno... Nikde jsem nepsal, že máte veliké rameno. Neskladné- to ano. Hloubkový dosah má 175 s kloubem větší nežli Vy. Šachty položím komplet a ani se nehoupnu. Když vyjedu na špičatou hromadu, tak se delší radličkou vypatkuju. Nicméně je tam ještě jeden problém a to, že pásy na 308 jsou dlouhé. Delší nežli u jiných otočáků. K tomu krátká radlička. To znamená, že Vás na jakékoliv nerovnosti nakopnou dlouhé pásy a zase a znovu nemáte čím dorovnat.

Hale jasně, mi tady píšete, že kopete kufry, to Vám neberu, ale filozofie pásového 8t bagru by měla spočívat někde jinde-
umění terénu a stísněnějších prostor. Pokud umí pouze kopat, taky to není na škodu, alespoň něco jí zůstalo....


CAT excavator

CAT excavator
Členem od: 06.01.2012
Příspěvků: 351

18. září 2012 22:49:35

Á, pán je filozof-když jste tu nakousl delší pásy,tak asi výte co je to trakce podvozku,to je přilnavost stroje k podkladu,co je platná síla když se pořád přitahujete a ještě si otočíte podvozek,aby jste viděl do výkopu,k tomu železný pásy(na asfaltě) tak jste v pr.... a myslím, že na měkčím terénu těch 7,3t zahrabete dřív než mých 8.9t a o hrnutí už nemluvě.Co je to špičatá hromada? Každý strojník si ji přece srovná a nehoupe se na radličce. Nikdy jsem neměl problém se stabilitou a nepřizvedávám podvozek, je to horší než lepší,radlička se používá pro přidržení stroje,aby se nehoupal na nerovném terénu a na porovnání terénu,kolikrát stojite na perfektně rovným podkladu.Máme pásový podvozek,ten nemá kyvný nápravy aby se přispůsobyly.Podle Vás by se s velkými bagry nedalo dělat,protože nemají radličku a mají dlouhé pásy. To je blbost co?Nechtějte Mi namluvit,že při ukládání šachtovýho dna se nepřidržujete radličkou?Jestli jo, tak jste hazardér a nebo tu tlacháte hlouposti.


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

19. září 2012 07:25:48

Při pokládání dna je to jasně přes radličku. Veliký bagr na pásech je dost jiný typ práce i přes stejný typ stroje. Větší plocha pásů(hlavně délka) na stejnou tonáž, rozloží stejnou hmotnost do větší plochy, menší váhou tlačíte na podloží a tím spíš pásy podkluzují při záběru. Stejné jak rozdíl pás. bobka a kol. bobka. Pásový má menší sílu do hromad a to hlavně např. na mokré podloží. S větší radličkou s větší variabilitou nahoru a dolu, můžete radličku do výkopu před sebou až utopit, nebo jí dát kamkoliv, popřípadně se pořádně zapřít, když je potřeba všechna síla. U 308 ani tu sílu co je v hydraulice na 100% nemůžete využít, protože máte lehkou bezprdel, která stejně nic neřeší, když nemáte skladné rameno a klidně se přetahujete s váhou až přes radličku. Vím jak vždy stojí pod hromadou bagr s krátkou radličkou a upravuje jí, aby jí následně mohl přejet nebo se na ní postavit. Já většinou jen vyjedu. Vy pracujete ve volných prostorech, větš. u silnic, tak je Vám tenhle kurva nedostatek a zhovadilost konstrukce jedno, ale jezděte s tím občas kopat okolo rd dešťáky, chodníčky pičičovinky.... Už jen ta Vaše výrobně levnější neoplášťovaná varianta radličky, kde zůstává nacpaný bordel, protože prostě na tohle nikdo nemyslel. Jako nemysleli na ostatní věci... Zrcátko, horní okno extrémně láme obraz, bez tankovacího čerpadla, tlačítko rychlosti pojezdu kdesi vzadu v pravo, nezvedací panel s joystickem u výstupu, nemožnost otevření bočního okna, minikabina uvnitř, přitom nejvyšší střecha z danné třídy, rameno málo do prava-do leva , málo nahoru a k sobě, radlička nejmíň nahoru-dolu v celé třídě. Nemluvím o Catru obecně, ale o tomto Catru. Říkáte ať si bagr kamsi nacpu a já to udělám rád.
Proti Vám nemám nic, naopak, nejspíš jste Pan Strojník.


David Hůrka

David Hůrka
Členem od: 12.12.2007
Příspěvků: 254

19. září 2012 07:34:46

Píšete si tady o výhodách a nevýhodách dvou dá se říct stejných strojů, ale akorát jinak konstrukčně provedených. Myslím, že oba máte velký kus pravdy.. Dohadovat se však můžete do nekonečna. Pokud nepostavíte stroje vedle sebe a na stejný druh práce a tam se pozná, jaké má jaký stroj výhody a nevýhody. Píšete zde oba o vlastních dlouhodobých zkušenostech s konkrétním strojem a každý z vás zná výhody toho svého a samozřejmě i zápory.
Z vaší diskuze opět cítím jakousi nadřazenost určité značky. Což mi přijde, že na bagrech už je standardem.
Každý by si měl kupovat stroj se, kterým se mu bude jeho druh zakázek provádět co nejefektivněji.


CAT excavator

CAT excavator
Členem od: 06.01.2012
Příspěvků: 351

19. září 2012 11:50:05

To je jenom výměna názorů, aby řeč nestála,trochu rozproudit krev.Kdo dělá na bagrech delší dobu, ví,že každý stroj má své výhody a nevýhody a pro Ty kdo začíná,je to určitý náhled na dva odlišně postavený stroje,nejde o značky,jde o poznatky a praxi na těchto mašinách.každý má kus pravdy a když se přidají i ostatní je to lepší než večerní program v telce(Ordince Kamenice a jiný blbosti).Dneska nám tu leje tak mám trochu času jsem napsat i dopoledne.


Ondřej Kaiser

Ondřej Kaiser
Členem od: 30.06.2011
Příspěvků: 424

19. září 2012 12:34:13

Zdravím chtěl jsem se zeptat na ty gumové pásy,když jsem dělal s Cat 305d stačilo s nimy najet do vyjeté koleje na lesní cestě,myslím tím že podélná hrana pásu se díky vyjeté koleji začla ohýbat,v tu chvíli v nich začlo praskat a začla smrdět guma jako když jí zapálíte,musel jsem si na to dávat velký pozor,čekal bych že budou méně náchylné,podotýkám že srovnávám s tím svým prckem tomu nic takového nevadí a čekal bych že na tom budou včechny váhové kategorie podobně,ale asi tomu tak neníhappy


CAT excavator

CAT excavator
Členem od: 06.01.2012
Příspěvků: 351

19. září 2012 18:05:13

Dobrý den,je to tím, že u větších midi jsou pásy širší a při jízdě po hraně, jak popisujete, dochází k většímu vyklonění zubů, které zapadají do rozety pojezdu, proto to praskání , taky bývají tyto zuby s části pogumovaný a pří takovým to namáhání dochází k velkému tření,proto ten zápach gumy.Celogumy jsou u těchto strojů náchylnější na prasknutí a větší opotřebení, ale zase to záleží kdo sedí za pákama.Já mám ocelogumy na kalsickým řetězu,je to mnohem lepší, ale taky musím dávat pozor abych je nevyštípal,třeba vůbec nesmím protáčet podvozek na místě při nadzvednutí,to je pro ně hrob.


CAT excavator

CAT excavator
Členem od: 06.01.2012
Příspěvků: 351

19. září 2012 20:48:48

p.Černý-Výkon opravdu nevyužívám naplno,většinou jedu na Eco, motor jede v klidnějším režimu a hydraulika to prostě bez nějakýho omezení s nadhledem zvládá.Plnou zátěž zapínám při hrnutí a výkopu okolo 3 m a to na 7-8 stupeň z 10. I tento váleček(váha 1400 kg+lžíce 230 kg= 1630kg) zvedám na Eco 7 bez zapření. Stabilitu a výkon máme vyřešen, nebo ne? Ani Já proti Vám nic nemám, neznám Vás, tak nemohu soudit a ani to není zapotřebí,jinak děkuji za poklonu ,,mein arbeit,mein hobby".


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

19. září 2012 20:50:53

CAT excavator jaky lopaty na tenhle bagrik pasujou? sirky a objemy, ja jsem na tom videl 90tku z traktoru, ale nevim zda je to origo ci nekdo si ji nechal upravit


CAT excavator

CAT excavator
Členem od: 06.01.2012
Příspěvků: 351

19. září 2012 21:26:50

Jan Křesťan-To nemohu říct,mám rychloupínák CW10 a ten se na traktorbagrech nepoužíva,ale myslím,že p.Forro prohazuje lopaty mezi stroji,ale ten má rychloupínák jako na traktorech(můj dojem),ale myslím si,že 90tka by byla velká na traktoráč, má objem 350 l, 60tka 230 l.


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

20. září 2012 05:48:33

na traktoru 90tka ma 0,28 a pak se delaji i velkoobjemovky, ale z hlavy objem nevim, to bych se pak mrknul, ja mam svahovku 0,35 a v pohode, jak do boku tak za sebe, ale je to na 434 s velkejma kolama, kdybych to dal na klasickej traktor, kor na D s ouzkym ramem, tak se bude prevazovat, kor do boku, nemas fotku nekde?
happy


CAT excavator

CAT excavator
Členem od: 06.01.2012
Příspěvků: 351

21. září 2012 20:44:52

90tka přesně 365 l,plus platle, tak je to víc.


CAT excavator

CAT excavator
Členem od: 06.01.2012
Příspěvků: 351

21. září 2012 20:47:32

60tka přesně 230l.


Jiří Forro

naše stroje
Členem od: 20.01.2010
Příspěvků: 491

22. září 2012 15:41:13

dobrej jo jo máme na všech třech strojích stejný rychloupínák máme i metrovku ale tu moc nepoužíváme tu nám dali k mašině při koupi ale 90 dáváme i na traktor a v pohodě na tý straně co je rameno uplně do boku plná hlíny a mašina se ani nehne.


Jiří Forro

naše stroje
Členem od: 20.01.2010
Příspěvků: 491

22. září 2012 15:42:59

pátek pohodička celej den hutníci zkoušky...........


Alda .

Alda .
Členem od: 09.07.2007
Příspěvků: 920

28. září 2012 14:08:50

CAT 308Dcr s profilovkou


Popíno .

Popíno .
Členem od: 14.12.2008
Příspěvků: 349

28. září 2012 17:01:41

Sakra to je nejaka velka profilovka,ne?


CAT excavator

CAT excavator
Členem od: 06.01.2012
Příspěvků: 351

02. říjen 2012 21:33:38

A přece došáhne k radličce a s přehledem. Přečepoval jsem do druhý díry a tady je výsledek,bez vyosení.Už 308ma předhání 175tku.


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

02. říjen 2012 22:16:35

No vidíte.... zrcátko jste přidělal, rameno přečepoval, ale aby 175 předhonil, tak by jste na tom bagru musel mít setsakrahodněděr. Vážně. Říkejte a myslete si co chcete, ale realita = Bagr to určitě špatný nění, ale konkurence to pro 175 ani náhodou ne a to dokonce ani v té novější verzi. Vy máte velmi výkonou a velmi krásnou motorovou lopatu. Dokonce velmi krásnou výkonou lopatou s velkou lopatou, ale pro mé pracovní využítí všudebyla už i Cat 307 je určitě lepší. Nicméně
Mám 175 na jedné jediné stavbě už dloouho a za tu dobu se tam vystřídali cat, newholland, jcb a jediná 175 se tam stavošovi tak líbí, že zůstává a ostatní zatím jen odcházejí a berou se jen na případnou výpomoc, pokud se musí něco stihnout navíc. Je to veliký park, přes který jede nová kanalda. Všude chráněné stromy. Obrovská převýšení svahů. velmi hlubohé výkopy.
Obratnost, skladnost, rychlost, promyšlenost stroje. Také by prý stavbyvedoucí nikdy předtím neřekl, že díky kloubu bude tak snadné a čisté pískování blunk Jen díky svým vlastnostem na stavbě zůstává. 5t bagr je tam malý díky výkonu a ost.8t jsou na místo vysoké, široké a neskladné. Tím končí. Dělat jen silnice, tak si 308 koupím hned. Třeba. Kecám happy Pokud bych nechtěl větší, tak bych koupil 175 na kolech big-smile


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

02. říjen 2012 22:55:34

Zbysku neni to uz trosku pritazeny za vlasy? :/ Usaci jsou spicka v minibagrech, tak maji navrch nad ostatnima.Nehajim to protoze je to cat, i kdyby to bylo JCB tak je to to same. Muzeme tu resit treba manipulatory treba manitou VS JCB VS CAT. Tam bych si troufl rict, ze to CAT projede. Ani je nedela, dela je pro ne JLG, to same jako minibagry do 4t je taky prekupuji od jineho vyrobce, muzeme se tu handrkovat v otocacich CAT vs Hitachi a vysledek je takovy, ze hitachi bude silne pokulhavat.

proste nejake stroje se povedli a nektere se nepovedli jak bylo zamysleno. Svet je ruzny a inzenyru co masiny konstruuji je taky mraky.

Dodnes tatari od Catu delaji vedeni hadic od klapacky po lopate a pak je provesi az na zem, aby se krasne sourali nad zemi ci v hrnutem materialu a az pak je vyvedeny na rameno. U 434 a 444 premyslel nekdo jiny a vyvedl je vrchem nad kinematikou....trvalo to pres 20 let nez to nekoho napadlo... Proste kazda masina ma svoje mouchy.
Tak se uz kluci nehadejme. Zbysku neber to spatne co jsem napsal, mozna jsi to citil jinak a jinak to napsal nez jsi myslel.

Hlavu vzhuru happy


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

02. říjen 2012 23:07:26

Přitažený za vlasy to je dokonce hodně, celá tahle debata, ale to je právě to, co nás tady baví blunk Vždy když píšu takovou a jinou podobnou odpověď, tak směju od ucha k uchu a že to někdo může vzít jinak chápu, ale to je potom jen jeho problém...
Tak taky když se tady nikdo jiný nehodlá rozkecat tak hezky jako my dva s Excavatorem... big-smile
A přitom jak je zde krásně vidět prospěšnost diskuze, že? blunk


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

06. říjen 2012 19:54:38

.


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

06. říjen 2012 19:57:35

..


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

06. říjen 2012 19:58:54

..


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14.05.2011
Příspěvků: 1180

06. říjen 2012 22:29:27

Dobrý večer.Krásná debata.Asi jsem pitomej.Bagr má bejt žlutej.Ušák je jak rumunská sanitka.Mě se nelíbí.Snad s vyjímkou řady FR.Komatsu vyrábí již jen stroje bez zadku.Tedy od minibagru po kompakty.Potřebnou stabilitu, doženete protizávažím.Směšná je diskuze, o tom kdo kam šáhne k radlici.Lámané rameno a poškrábete se třeba na zadku.Fotku pasové verze nemám.Tak alespoň kolová.


Nové příspěvky k tématu mohou být vkládány pouze na konec příspěvků: přejít pro vložení