Téma: CAT 303 CR nejde nastartovat

Autor

Zpráva

Tomáš Doležal

Členem od: 08.10.2018
Příspěvků: 3

08. říjen 2018 15:18:49

Zdravím, chlapi potřeboval bych poradit, nejde mi nastartovat minibagr Cat 303 CR r.v. 2005. Po práci jsem vypnul motor a v zápětí jsem chtěl jestě něco vyhrábnout, ale motor ani ťuk, startoval a z výfuku šel jen černý kouř, tak jsme sundali trubičky z vstřikovacího a ani kapka nafty. Čerpadlo jsem odvezl na spravení a seřízení vstřiků, po týdnu ho tam namontoval a opět ani ťuk, tak jsme to zkoušeli tak dlouho až odešel startér, hrozný porod ho vyměnit. Po montáži nového startéru motor točí jako o život, ale z nově opraveného čerpadla stříká nafta tak deset centimetrů nad čerpadlo a motor stejně nejde. Nemáte někdo s tím zkušenost? Děkuji za každou radu


e-medved.eu .

Sudy
Členem od: 12.06.2010
Příspěvků: 143

08. říjen 2018 16:37:17

Předpokládám, že byly vyměněny palivové filtry a případně odkalena palivová cesta...…………. všechny vstřiky jsou ok?

Profesionální elektrocentrály Medved nejenom pro stavbaře k zapůjčení i prodeji
Výkon až 25kVA


Tomáš Doležal

Členem od: 08.10.2018
Příspěvků: 3

08. říjen 2018 18:17:59

Filtry vyměněny a pri zkoušce jsme je jeste zkusili uplne vyndat a vstriky jsou nove a serizene spolecne s čerpadlem.


Ondřej Kaiser

Ondřej Kaiser
Členem od: 30.06.2011
Příspěvků: 424

09. říjen 2018 05:32:24

Ja to dělal tak abych měl 100% jistotu že čerpadlo a vstřiky opravdu funguji,vyšrouboval vstřiky a nasadil letmo na trubičky od čerpadla,odvzdušnil a viděl fizicky že ze vstřiku se opravdu střiká rozprášená nafta,né že ukapavá nebo něco podobneho,pokud opravdu vše bylo ok tak jsem si změřil tlaky na valcích a po této kontrole věděl že toto je v pořádku,ono dost dlouho trvá něž systém odvzdušníte,nejlepší je povolit lehce holendr u trubičky těsně nad vstřikem až bude cedit naftu pak zatáhnou.Jo a víte že u těch vstřiku jsou pod těma maticema co fungují jako vratka přebytečné nafty mají být děrované měděné podložky pokud jste tam náhodou dali plné tak to nebude fungovat ale to by se vám ukázalo při prvním mém psaném postupu že nefungují,jestli rozumíte co myslím


Tomáš Doležal

Členem od: 08.10.2018
Příspěvků: 3

09. říjen 2018 06:09:52

To jsme taky dělali a zda se nam ze ty vstřiky nerozprasuji (nemlží), ale st říkají moc nafty takovy proud, jeste jsme odvezli na vstrikovaci čerpadlo opet do opravy at se na to znovu podívají a uvidime.


e-medved.eu .

Sudy
Členem od: 12.06.2010
Příspěvků: 143

09. říjen 2018 18:58:36

Pokud jde proud nafty - ne mlha- tak je špatná vstřikovací tryska.

Profesionální elektrocentrály Medved nejenom pro stavbaře k zapůjčení i prodeji
Výkon až 25kVA


Přidat příspěvek k tématu