Téma: Zahoďme strojničáky aneb příspěvky pana Macha

Autor

Zpráva


Tomáš Kostřica

JCB 3cx
Členem od: 10.06.2008
Příspěvků: 56

10. březen 2011 18:52:12

diky!


Filip Závada

Členem od: 10.04.2011
Příspěvků: 12

10. duben 2011 10:01:16

Zdravím, nedalo mi to a trochu jsem to pročetl co se týká těch zákonů. Takže, vyhláška č.77/1965 Sb. je prováděcí vyhláškou (je to v ní přímo napsané) k § 27 odst.1 zák.č.65/1961 Sb. což je jak všichni víme dávno neplatný starý Zákoník práce!!! Tedy tato vyhláška neplatí, a to už docela dlouho. A i tak platila jen pro ZAMĚSTNANCE, nikoli pro OSVČ nebo PRÁVNICKÉ OSOBY. Takže snad je v tom jasno. Jen na okraj, opravdu žádný zákon (vyhláškou se musím řídit jen nařizuje li to zákon) nenařizuje mít na cokoli strojnický průkaz. Je to bolševickej nesmysl.


Filip Závada

Členem od: 10.04.2011
Příspěvků: 12

10. duben 2011 10:11:27

Jinak řečeno, jakýkoli úředník nebo pojišťovna musí zdůvodnit dle ZÁKONA, proč nebude plnit nebo proč vám dá pokutu či jinou sankci. Nenechejme si kálet nahlavy, sami úředníci neznají všechny předpisy a naše neznalost se jim náramně hodí do krámu. Víte například, že kontrola z FÚ vám musí sdělit jednoznačný důvod kontroly? Tedy bezdůvodně, tzv. namátkově nemají žádné právo kontrolu vykonat. A už vůbec ne několikrát do roka. Jenž kdo si dovolí vzdorovat finančáku?? Málokdo, což? Nikdo nesmí být nucen činit to, co ZÁKON neukládá, a každý může činit to, co ZÁKON nezakazuje. Řiďte se tím a hned se vám bude lépe žít, chce to jen pevnější nervy a nenechat se oblbnout. Je těch případů chybných rozhodnutí úřadů a soudů snad málo???


venoušek bagrák

Členem od: 21.01.2009
Příspěvků: 51

10. duben 2011 10:51:41

už sem zvědavej Fildo ,jak tohle řekneš na stavbě bezpečákovi,že na nic nemusí být strojničák....

venoušek


Filip Závada

Členem od: 10.04.2011
Příspěvků: 12

10. duben 2011 14:25:01

Jednoduše se ho slušně zeptám, podle jakého zákona ho musím mít. Je otázka jiná, zda-li investoři prostě takové školení nevyžadují nad rámec zákona jako podmínku práce u nich na stavbě. To se mně ale netýká, já dělám pro doměčkáře, na velké stavbě ti můžou přikázat i to, že musíš mít řůžové monterky a zelenou kravatu, budeš to muset mít, nebo ti nedají tu práci. Šlo tady přece o to, jestli musím mít podle ZÁKONA strojnický průkaz. A odpověď je NEMUSÍM. A celou dobu to tady píše Mach a má pravdu, na velkých stavbách to chtějí, aby byl alespoň trochu předpoklad, že jsi do toho ráno nesednul poprvé.


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

10. duben 2011 20:54:04

Jen pro zajímavost já se s finančákem už soudil. Vadilo jim že mám dvě sročka které mezi sebou fakturují a do toho ještě jednu na fyzickou osobu která je do toho taky zamotaná. Další věc která jim vadila že podnikám na jihu čech ale sročka mají sídlo na praze 1. Sloučili mi vše dohromady a dostal jsem příkaz sročka si dát na jih čech. Tenkrát jsem řiditeli FU řekl jestli se nezbláznil. Pokuta plus penále mi dělalo celkem 1 096 000 kč!! Skončilo to pokutou 15 000 kč za nepruhledné učetnictví. čistého mě pustit nemohli to mi bylo jasné. Proto dnes mám na uřady názor jaký mám a jen tak nějakého uředníčka se neleknu. Tož hodně zdaru a je třeba se z těch bezcených bezpečáku nepodělat.


venpet venpet

Členem od: 17.12.2010
Příspěvků: 6

11. duben 2011 02:06:55

nějakýmu bezpečákovi je houby do toho,jestli má někdo strojničák nebo ne,myslím,že spousta bezpečáků nezná rozdíl mezi rypadlem a nakladačem,takže,když by mu ho náhodou nějakej předposranec ukázal,bezpečák stejně nepozná,jestli to v čem sedí patří do té které kategorie.Když jste je dělali,neříkali vám náhodou,kdo je oprávněn je po vás chtít-pouze člověk,který má ,,razítko,,zkušební komisař.Bezpečák po mě může chtít např.předepsanej oděv,obuv,ochraný pomůcky,v případě práci na kolejích ,,vstup do kolejiště,,...a pak mě třeba může fotit jak porušuji bezpečnost práce,jestliže něco porušuji,řeší to se zaměsnavatelem né se mnou.


Pivus Pupkus

Pivus Pupkus
Členem od: 05.02.2008
Příspěvků: 748

11. duben 2011 12:45:26

Jo hoši jste tvrďáci... akorát to asi už nikoho nezajímá tady ty hlody.

I kdyby to byla pravda hoši co tu melete, tak já radši tomu chlapíkovy ukážu papíry... slušně pokecáme a na stavbě zůstanu a zarobím penízky. A jak by dopadl frajer bez SP?! (nepředposranec) šel by ze stavby jak hromádka neštěstí. Mě se to zatím oplatilo mít strojničák. A těch pár kaček co jsem za něj dal a dávám za proškolení se mi vrátí mnohonásobně. Domkaři jsou domkaři. Za plotem si hrabte jak chcete, ale kdo poznal velké stavby, ví o čem mluvím.


Filip Závada

Členem od: 10.04.2011
Příspěvků: 12

11. duben 2011 18:12:53

Vždyť ano, velké stavby to požadují jako podmínku práce pro ně. Ale šlo o to, co musí být podle zákona. Kdyby takový zákon byl, tak bych to musel i na hrabání u domkařů. Ten strojnický průkaz je výmysl z dob komunistů, bylo to povinné školení zaměstnanců, ono taky za komunistů tady asi těžko někdo podnikal s bagrem na velké stavbě. Ale není nic jednoduššího si tu vyhlášku přečíst, a pak i ten zákon a musí to být jasné každému. Čili, kdo podnikáte a jakýmkoliv strojem, strojnický průkaz si dělat nemusíte. Možná pak ale přijdete o nějaký ten kšeft. Něco jiného je třeba státní źkouška svářečů, ale myslím, že i to je jen nějaká vyhláška, která nemá oporu v zákoně. Ale opět, bez státnic vás svářet konstrukce a potrubí nikdo nenechá..


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

11. duben 2011 21:06:53

Caterpillar Racing - proč bych měl jít ze stavby jako hromádka neštěstí???? At si velkou stavbu nechají a nabízejí ji poslušným ovečkám s SP. Snad stojí o moji práci a ne o muj SP ne??? A pokud je zajímá jen muj SP tak jsou to defekti a s těma já nespolupracuji. Kde je ta hranice toho co si necháte líbit??? Kdyby vám řekli že budete nosit ružové košile se srdíčkama tak hned ten den pro ně poběžíte do sekáče se slovy - je třeba vydělat penízky???? Děkuji nechci. Mám svoji hrdost....


Pivus Pupkus

Pivus Pupkus
Členem od: 05.02.2008
Příspěvků: 748

12. duben 2011 13:03:07

Hrdost ? No jestli kvůli hrdosti zahodíš nějaký ten milion, tak jsi u mě frajer. Co se týká SP, tak ten jsem dělal hned v 18ti kdy jsem měl pro tu práci mládenecké nadšení... Asi jako mnoho dalších borců. Tak jaká pak ovečka... To ostatní nemá smysl ani řešit to je machSCI-FI blunk totální nesmysl.

Citát: Snad stojí o moji práci a ne o muj SP ne??? To je samozřejmost... zrobíš mu třeba kontrolní svah popř. něco jiného a pádluje do pryč. No problem.


Jan Čada

Členem od: 03.01.2008
Příspěvků: 776

12. duben 2011 14:31:34

Máte dvě možnosti.Buď z toho uděláte masové zaměstnání,kde nebude potřeba školení ,žádný průkaz ani řidičský ,protože určitě někde najdete, v rámci propagace strojnického řemesla že pokud pojedete pod 40km v hodině ,tak ho nepotřebujete.Pak sem budou psát dobří strojníci a shánět práci a ti co jí mají,tak budou nadávat že mají málo na hodinu.Nebo budete trvat na tom,že aby jste mohli obsluhovat tyto stroje souhlasíte s tím,že budete absolvovat všechno.aby jste zamezili nezdravému přemnožení.To je pud sebezáchovy.Na to nepotřebuju ,aby mě na stavbě chytal nějaký bezpečák.
Někomu to dojde hned,někomu později nebo nikdy.


Filip Závada

Členem od: 10.04.2011
Příspěvků: 12

12. duben 2011 20:56:59

Strojník není lékař.. Co je to za názor, že je potřeba nějaký průkaz a školení, aby těch či oněch pracovníků nebylo mnoho??? Větší blbost jsem neslyšel. Strojník je jako řidič, to může dělat každý, kdo má do zadku díru, a taky to tak je. Co znám strojníky napříč celým spektrem tak jsou to vesměs lidé takřka bez vzdělání, se základkou nebo učňákem, umějí tahat za páky tím správným směrem a... to je všechno, většina z nich pak taky pořádně chlastá. Proboha hlavně to někdo nevztáhněte na svojí osobu, znám taky strojníka, který je inženýr. Jde o to, že třeba dobrý strojník, stejně jako řidič, by měl vědět, jak funguje stroj, princip motoru, hydraulické zákonitosti, fyzikální zákony, ale také stavební zákon, stavební zákonitosti a empirii, já zastávám názor, že dobrý strojník má práce dost i bez průkazu a špatnému nepomůže ani doktorát z bagrování díry.


Filip Závada

Členem od: 10.04.2011
Příspěvků: 12

12. duben 2011 21:10:11

Strojnický průkaz je prostě zaměstnanecká a velkostavební záležitost. A pořád nechápu, proč někteří příspěvky pana Macha označují za nesmysly. Je jasně dané, že žádný strojnický průkaz mít nemusím, podle ZÁKONA. To že si ho někdo udělá je jen jeho dobrovolné rozhodnutí, které mu třeba otevře cestu na velkou stavbu. Každý ví, co dělá, ale jednou pro vždy, takové ty řeči - překopnu kabel bez průkazu a jsem v háji - blbost. A vůbec, na velkých stavbách právě dělají největší kurviči cen, já dělám s WB 93 R2 od 800kč na hodinu bez daně, znám jelimany, co dělají i za 500kč, no logicky pak v bagru i spí, bere každý výmrd a nechá si srát na hlavu. Já jsem investoval docela dost peněz, technika mi říká pane a lidi co si mě objednají na stavbu jaksi předpokládají, že si nekoupím bagr anichž bych s ním neuměl dělat. To není jako když si nějakej rychlozbohatlík koupí místo Octavie třeba eselko Mercedes a rozseká to v první zatáčce na mokru.


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

12. duben 2011 21:41:12

Caterpillar Racing

- Proč bych zahodil nějaký ten milion??? Vydělám si jinde kde stojí o moji práci a ne o muj SP. To je realita. Já si dokážu vydělat peníze tím co nabízím a ne bezceným prukazem a lezením někomu do zadní části těla.


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

12. duben 2011 21:44:02

Jan Čada

-Strojničák opravdu ale opravdu nemá vliv na počet řidiču bagru.


Pivus Pupkus

Pivus Pupkus
Členem od: 05.02.2008
Příspěvků: 748

12. duben 2011 23:02:34

Filip Závada:

Strojnický průkaz je prostě zaměstnanecká a velkostavební záležitost.

Přesně o tohle mi jde. Jako zaměstnanec nemohu říct šéfovy... je*u tě do huby na SP ti kašlu. Když mi boss řekne, že bez SP mě nezaměstná, tak jako co ? Prostě ho mám a tím to hasne. Díky strojničáku jsem si našel práci a vydělal hrachy.

Poslední otázka na Macha: Jsi zaměstnanec ? stručná odpověď ANO-NE mi vyjasní více věcí něž komentář přes půl webu. Předem díky za info.


Jan Čada

Členem od: 03.01.2008
Příspěvků: 776

13. duben 2011 00:06:02

Nebudu se s vámi dohadovat.Závada jestli nevlastníš zemní stroj tak tě chápu s těma kecama a pak řekneš proboha neberte to na sebe.Jestli ho vlastníš a nechápeš proč jsou cechy,proč se všichni nahrnuli na zemní práce včetně mě, tak to tě lituju.Jenomže já mám možnost porovnávat od roku 91.Tatra jezdila za 200 na hodinu a traktor bagr za 600..Teď s tou samou tatrou jezdí za 600 a ja z druhým bagrem za 700.Diky čemu? Díky poptavce .Má to každý,dělá s tím kde jaký ožrala jak píšeš,nic na to nepotřebuje jak píšeš,máš pravdu,ale já to vidím jak jsem napsal.


venoušek bagrák

Členem od: 21.01.2009
Příspěvků: 51

13. duben 2011 18:23:58

Já nevim že to pořád musíte řešit dokola....dyť je to každýho boj,jestli má SP bo nee....pokud jsem zaměstnanec,tak mě bez něj normální zaměstnavatel nepřijme tzn. udělám si ho.Jestli sem Osvč,mám na výběr-když chci i na velký stavby,tak si ho udělám taky,pokud se budu rejpat babičkám u domečku jako nějakej tronda za 800 na hod s traktorbagrem,tak si ho dělat nebudu...a jestli chci prudit jako na Truck foru,tak zde začnu rozdmýchávat stará témata o SP,viď Fildo?

venoušek


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

13. duben 2011 19:48:33

Caterpillar Racing

- Zaměstnanec nejsem. I když jak koukám tak tady to nemá vliv. SP tady je v oblibě i u lidí co podnikají...


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

13. duben 2011 20:05:16

venoušek bagrák

- Já bych to upřesnil. SP musíte mít pokud chcete dělat na velkých stavbách pohunka a děvečku. Tohle NIKDY dělat nebudu. To se na to raději vykašlu. Zakázku beru jako celek a po dokončení ji odevzdám. Nebráním se velkým zakázkám ale jsem zvyklej si dělat věci po svém. Tzn zadavateli není nic po tom jakým stylem zakázku dělám, s kolika lidma, jaké mají vzdělání a prukazy a kolik tříd základky dokončili. Prostě dílo předám v dohodnutém termínu a kvalitě a po mejch prukazech nikomu nic není. I kdybych to kopal krumpáčem a zlomenou lopatou tak je to moje věc. Už jsem to tu dával za příklad ale když si třeba domu objednáte firmu na opravu elektřiny tak chcete po tom borci vidět jestli má padesátku paragraf a osmičku třídu??? To je přece věc majitele firmy. A to je jen jden jediný příklad. Nebo když jsme u těch staveb zažili jste že když přijedete na stavbu tak po vás chce někdo řidičák???? Nebo že po zedníkovi kterej tam šaluje základy chce někdo výuční list??? Nezažili??? A proč vy se takhle buzerovat necháte??? Jak říkám jste jen děvečky ale v rámci toho abyste vydělali nějakou korunu sklopíte hlavu a poslušně skáčete jak kdejakej namachrovanej blbeček píská. Něco už mám za sebou a pokud někdo stojí o moji práci rád mu doložím kde a co jsem dělal a at sám posoudí kvalitu a mužeme se bavit o spolupráci. Práce je moje vizitka. Ale pokud někdo bude chtít muj prukaz nebo jiné oprávnění tak se nemáme o čem bavit a at si najde na práci děvečku. Tou já nejsem a nikdy nebudu. Všichni tady víme že bych si SP mohl udělat ale k tomu se nikdy nesnížím. Vubec mi nejde o ty peníze za které bych si SP koupil.


Jiří Halla

Jiří Halla
Členem od: 10.12.2010
Příspěvků: 26

14. duben 2011 07:27:53

Dobrý den.
Vzhledem k tomu, že se chci na příslušném ministerstvu, příp. u ministerstvem pověřeného orgánu, ucházet o vydání oprávnění k obsluze stavebních strojů (SP), tak bych se chtěl zeptat současných držitelů strojních průkazů zda někdo z vás neví, ve kterém výcvikovém zařízení zřízeném příslušným ministerstvem nebo výcvikovým zařízení zřízeném se souhlasem příslušného ministerstva, lze zjískat pod přímým a stálým dohledem odborného učitele nebo školitele předběžnou praxi v rozsahu 400 hodin na lopatová rýpadla pásová, automobilová a kolová?
Děkuji za odpovědi.


Jan Čada

Členem od: 03.01.2008
Příspěvků: 776

14. duben 2011 07:36:03

Vy budete asi bohatý,když volíte takový postup.


Pivus Pupkus

Pivus Pupkus
Členem od: 05.02.2008
Příspěvků: 748

14. duben 2011 09:32:53

Jiří Halla: Vyser se na 400 hodin pod dozorem... ztráta času. Pokud ten strojničák chceš, tak si ho udělej. Dostaneš ho z Prahy tak jako tak. Falešné str. to existuje ?


Jiří Halla

Jiří Halla
Členem od: 10.12.2010
Příspěvků: 26

14. duben 2011 14:04:35

Pokud se rozhodnu být držitelem oprávnění k obsluze stavebních strojů, tak bych chtěl být držitelem oprávnění, jenž bude vydáno v souladu s platným právním předpisem, což je vyhl. č. 77/1965 Sb. Dle této vyhlášky je oprávnění vydané kompetentním ministerstvem nebo ministerstvem zmocněným orgánem jediným platným oprávněním. Předpokládám, že takové oprávnění by mohlo vyjít cca do 250000 Kč. Nehodlám totiž nějakému s.r.o. zaplatit kolem 7000 Kč za falešný strojní průkaz a poté ještě ztrácet čas a platit jim peníze za pravidelné školení, to mi připadá jako plýtvání časem a splachnuté peníze do toaletní mísy.


Rreno Rreno

Členem od: 18.03.2009
Příspěvků: 229

14. duben 2011 18:55:18

Být vámi,vzal bych těch 250tis.,a vrátil se zpátky na mars,nebo kde žijí lidé s těmito nápady...


Luděk Hurych

Členem od: 30.05.2010
Příspěvků: 247

15. duben 2011 13:04:46

250 kolíků, za to je snad i průkaz obchodního pilota, nebo bych snad byl ještě z laciného kraje?


Filip Závada

Členem od: 10.04.2011
Příspěvků: 12

17. duben 2011 14:56:33

No pokud umím počítat, tak získat opravdu poctivě 400 hodin praxe znamená je někomu zaplatit, a to je minimálně 600 na hodinu, krát 400, no, a máme 240000 kč.. Ještě pořád si ćhce někdo udělat poctivě strojnický průkaz?? Kolik z vás si třeba složilo vlastní PC a máte někdo z vás vyhlášku slaboproud??


Rreno Rreno

Členem od: 18.03.2009
Příspěvků: 229

17. duben 2011 22:09:32

tj pěkná blbost,nikdo normální by neplatil 240000,- za potvrzení 400hod. Když dáš někomu 10,- za potvrzenou hodinu tak ti kdokoliv potvrdí i 1000hodin.Ale pokud to má bejt jakože teda poctivě,tak proč se nenechat zaměsnat za 100,- na hodinu a těch 400hod si odmakat??Na základní ovládání si stačí půjčit stroj na pár dní v půjčovně.Pokud se nepodaří za těch pár dní naučit stroj plně a plynule ovládat,pak seš tele a je zbytěčný mít sp happy)


Josef Horák

Josef Horák
Členem od: 01.04.2010
Příspěvků: 1724

18. duben 2011 17:10:55

jen tak pro info...na kolik vyjde ten stroj z půjčovny?..nikdy sem si žádný nepůjčoval..
jinak se tady na té diskuzi dobře bavím... happy
s pozdravem HORACIO


Danny Ko.

DANNY
Členem od: 20.08.2007
Příspěvků: 925

18. duben 2011 20:12:46


Libor Blecha

Členem od: 22.04.2016
Příspěvků: 1

22. duben 2016 15:15:15

Zdravím,
potřebuju razítko školení do strojničáku,máte někdo kontak na někoho rozumnýho.Potřebuju razítko,ne někde vysedávat.Předem dík.Brno,Vyškov,Slavkov u B.


Přidat příspěvek k tématu