Téma: Zahoďme strojničáky aneb příspěvky pana Macha

Autor

Zpráva


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

13. říjen 2009 20:16:02

Vubec bych do toho bagr natahal a hodil to na pojistku na blbost. Takhle je to zbytečně složité...


martin strejček

Členem od: 31.05.2010
Příspěvků: 3

01. červen 2010 00:11:56

Já bych to panu Machovi nijak nevyvracel, ať si jezdí bez strojničáku. Když pak něco serve tak mu pojišťovna řekne, že má smůlu bo neměl oprávnění pro manipulaci se strojem. V tom horším případě ho seknou za podvod protože většinou nejde jen o sta nebo tisíce ale o deseti tisíce a na to voni sou už hákliví. Říkám to z vlastní zkušenosti bo sem překop vodu která měla byla vyznačená o dva a půl metru jinde, a ty obštrukce s pojistkou na blbost. Sem nevěřil. S toho plyne poučení, že kdo chce mlejt hovna, mlejt je bude a vy ostatní si ten strojničák hýčkejte a obnovujte. Strojům Zdar

Strejcek


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

01. červen 2010 21:13:00

Ba ba. Je třeba si strojničáčky obnovovat a pak se přetahovat s pojištovnama. Proč dělat něco jednoduše když to jde složitě že?? Tahle povaha lidí mě fakt baví. vše je třeba pořádně rozmáznout a pokud možno to řešit co nejsložitěji a nejdéle. A ještě se ve všem pořádně štourat. Milej pane dokud máte na tohle čas tak je to špatný...Já už na tyhle věci nemám čas pěkných pár let. Přeji více práce a méně času na blbosti.


Farmář M.

Členem od: 08.10.2007
Příspěvků: 116

01. červen 2010 21:57:51

Ještě tady hlavně nikdo ze zastánců všeho podle předpisů neuvedl, u které konkrétní pojišťovny a pojistky se plnění vztahuje i na přetržené sítě. Nemyslím teď pojistku na blbost pro zaměstnance, ale pojistku pro samostatného živnostníka. Takže třeba minulý týden to u přetržené přípojky vody řešil jeden telefonát místnímu technikovi od vodovodů a 500 Kč do jeho kapsy. Jen nevím co budu dělat až kopnu něco důležitějšího…


Alex Just

Členem od: 01.03.2010
Příspěvků: 249

04. červen 2010 19:50:11

pro Farmář - budeš dělat to co děláš a když to bude "velký" tak tě tam pojišťovna stejně veme s sebou .. hi hi , ale je to tak - v tom má Pavel Mach pravdu!!! ....

Pojištovna /obecně/ je prosperující finanční společnost - nespoléhejte na ně chlapy - v tom má fakt Pavel recht ..

Alex


Alda .

Alda .
Členem od: 09.07.2007
Příspěvků: 920

14. červen 2010 16:58:41

Farmář-já mám pojistku na blbost-tj.pojištění odpovědnosti podnikatele a vztahuje se i na přetržení inž.sítí..u Český Pojišťovny a je do 5.000.000kč....stačí?


Jiří Halla

Jiří Halla
Členem od: 10.12.2010
Příspěvků: 26

10. prosinec 2010 19:58:48

Dobrý den.
Po přečtení vašich příspěvků, bych Vám chtěl pomoci v hledání pravdy o povinnosti mít k obsluze stavebních strojů oprávnění - strojní průkaz, proto jsem Vám zde překopíroval zákonné ustanovení v současnosti jediné vahlášky, jenž tuto povinnost upravuje. Domnívám se však, že dle teto vyhlášky v současné době není nikdo oprávněn k udělení oprávnění obsluhovat stavební stroje a provádět zkušební činnost, neboť ministrstvo stavebnictví v ČR neexistuje a tímto nemůže být ani nikdo tímto ministerstvem pověřen k udělovánií oprávnění. Zřejmě by bylo dobré, aby nám na školení zkušební komisaři předložili zmocnění k výkonu zkušební činnosti od ministrstva stavebnictví jenž neexistujehappy

http://portal.gov.cz - Vyhláška č. 77/1965 Sb., o výcviku, způsobilosti a registraci obsluh stavebních strojů
§ 1
Rozsah platnosti
1. Stavební stroje uvedené v odstavci 2 (dále jen "stavební stroje"blunk smí v souvislosti s prováděním zemních*) nebo jiných stavebních prací obsluhovat jen ten, komu ministerstvo stavebnictví nebo orgán jím pověřený udělí k obsluze oprávnění.
2. Oprávnění podle odstavce 1 je třeba k obsluze
a) dozerů a traktorů kolových nad 50 k,
b) dozerů a traktorů pásových,
c) speciálních tahačů stavebních mechanismů,
d) lopatových rypadel pásových, automobilových a kolových,
e) korečkových rypadel,
f) korečkových hlubidel,
g) drenážních fréz a rýhovačů,
h) nakládacích a vykládacích strojů kolových a pásových nad 35 k,
i) autogrejdrů a grejdrelevátorů,
j) motorových skrejprů,
k) skrejprů s pásovým tahačem,
l) truboukladčíků,
m) silničních válců,
n) úzkorozchodných lokomotiv pro přenosné dráhy,
o) speciálních motorických sněhových strojů,
p) kompresorů s provozním tlakem nad 5 atm. a 300 m3/hod.,
q) stavebních strojů, které zvláštním opatřením stanoví ministerstvo stavebnictví.*)

3. Bez oprávnění k obsluze smí obsluhovat stavební stroj jen ten, kdo se ho se souhlasem provozovatele stroje učí obsluhovat pod přímým a stálým dohledem odborného učitele nebo školitele za účelem získání předběžné praxe podle § 5.

*) Zemními pracemi se rozumí práce podle ČSN 73 3050
*) Pokud stavební stroje jsou vybaveny také jeřábovým zařízením, je k obsluze tohoto zařízení třeba zvláštního oprávnění - jeřábnický průkaz (ČSN 27 0140 - bezpečnostní předpisy pro jeřáby a jiná zdvihadla se strojním pohonem)

§ 12
Zkušební komisaři
1. Zkušebního komisaře jmenuje do funkce ministerstvo stavebnictví po předchozí dohodě s vedoucím organizace, u níž je navrhovaný zkušební komisař v pracovním poměru.


Ondřej Hájek

Členem od: 04.03.2007
Příspěvků: 2037

11. prosinec 2010 18:12:32

Kompetence Ministerstva stavebnictví přešly po jeho zániku pod Ministerstvo průmyslu a obchodu. Proto, pokud se ve stále platných zákonech a vyhláškách dočteme o Ministerstvu stavebnictví, rozumíme pod ním Ministerstvo průmyslu a obchodu.


Jiří Halla

Jiří Halla
Členem od: 10.12.2010
Příspěvků: 26

12. prosinec 2010 09:15:44

Dobrý den.
Mohl byste mi prosím pane Hájku sdělit, která právní norma tato Vaše tvrzení o přechodu kompetencí, nebo-li zmocnění, daná zákonem upravuje?
Děkuji za odpověď, s pozdravem Jiří Halla


martin forst

martin forst
Členem od: 10.02.2009
Příspěvků: 20

03. leden 2011 13:08:09

no říkám vám ..početl jsem si tuto diskusi .. dělám s bagrem po stavbách cca 18 let a stalo se mi 2x že jsem musel předložit bezpečákovi strojnický průkaz(zkuste odmítnout) a jednou se mi dokonce stalo že jeden nestrojník přetrhl tel. kabel a přišli za mnou abych to vzal na sebe jelikož mám stroničák. takže podle mě je srojnický průkaz povinnost a nutnost


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

04. leden 2011 22:36:25

Vidíte já bych odmítnul. A co by se stalo? Vyhodili by mě ze stavby??? Ok tak at si jim to dodělá někdo jinej kdo se nechá buzerovat.


Josef Novák

Členem od: 15.01.2011
Příspěvků: 1

15. leden 2011 20:25:39

Je to velice zajímavá debata se strojničáky.Pokud všechno přešlo pod Ministersvo průmyslu, tak je zajímavé, že na jejich stránkách v legislativě není žádná zmínka o slavné vyhl. 77/1965. Dále nevím který zákon doplňuje tato vyhláška, protože původní zákon na který se vyhláška odvolává neplatí asi 45 let. Další věc ,která mě zaráží je ta,že vyhláška něco nařizuje zakazuje apod. to si myslím že může pouze zákon jako například Zákon o provozu na silnicích nařizuje kdo může řídit vozidlo a za jakých podmínek a vyhlášky vyobrazují tvar značek a řidičských průkazů. Další věc je ta, zda potřebuji strojničák jako podnikatel nebo jako zaměstnanec, nebo nakonec stačí když při koupi stroje mě prodejce proškolí a napíše papír, že jsem proškolen , nebo dokonce napíšu zaměstnanci papír, že jsem ho seznámil s obsluhou atd..
Děkuji za Vaše názory.


Martin Horáček

Členem od: 13.01.2010
Příspěvků: 41

16. leden 2011 16:50:18

Vyhlášky ministerstev, nařízení vlády, obecně závazné vyhlášky a nařízení obcí a krajů jsou podzákonné právní předpisy. Mají tedy nižší právní sílu, (slouží většinou k provádění zákonů, metodice apod., ale také vůbec nemusí!), ale jsou právním systém přímo předurčeny k tomu, aby nařizovali a zakazovali.

Tato vyhláška upravuje výcvik, způsobilost a registraci obsluh stavebních strojů, na žádný zákon se neodvolává.
A naprosto jasně říká:
- Stavební stroje smí v souvislosti s prováděním zemních nebo jiných stavebních prací obsluhovat jen ten, komu ministerstvo stavebnictví nebo orgán jím pověřený udělí k obsluze oprávnění. (Zemními pracemi se rozumí práce podle ČSN 73 3050).
- Držitel průkazu je povinen průkaz mít při výkonu obsluhy stavebního stroje a na požádání jej předložit kontrolním orgánům.
- Zrušením ministerstva stavebnictví přešly kompetence vyplývající z vyhlášky na současné Ministerstvo průmyslu a obchodu

Vyhláška je volně přístupná zde: http://portal.gov.cz/wps/portal/_...C_8411_pi=0&PC_8411_text=77/1965 Sb&PC_8411_ps=10&#10821
Má asi deset paragrafů, myslím, že pro nikoho není problém toto přečíst. Vše bude potom jasné


Martin Horáček

Členem od: 13.01.2010
Příspěvků: 41

16. leden 2011 16:57:53

Jirko Halle jinak to právní ustanovení na které jsi se ptal Ondřeje Hájka je zákon č. 575/1990 sb. Je to zákon, který "obecně reorganizuje" státní správu


Jiří Halla

Jiří Halla
Členem od: 10.12.2010
Příspěvků: 26

17. leden 2011 19:28:36

Děkuji za odpověď p. Martine Horáčku.
V zákoně č. 575/1990 Sb. jsem však našel pouze přechod působnosti z ministerstva výstavby a stavebnictví na ministerstvo průmyslu. O přechodu působnosti z ministrstva stavebnictví, jak je uvedeno ve vyhl. č. 77/1965 Sb., na současné ministerstvo průmyslu a obchodu jsem žádné ustanovení zákona zatím nenašel. Domnívám se, že ČSN 73 3050, která ve vyhlášce vymezuje zemní práce pro které je potřeba mít vydán strojní průkaz, tak byla dne 1. 3. 2010 a tudíž nelze jednoznačně určit pro které zemní práce je strojní průkaz potřeba. Pokud víte o nějaké normě, ve které je jasně uvedeno, že nahrazuje ČSN 73 3050 nebo o zákoně o přechodu působnosti shora uvedených ministerstev, tak je prosím Vás zde uveďte.
Děkuji,


Ondřej Hájek

Členem od: 04.03.2007
Příspěvků: 2037

19. leden 2011 12:04:51

Pane Hallo, omlouvám se, že jsem Vám zapomněl odepsat na Váš dotaz.. Tenkrát jsem našel na internetu zákon uváděný panem Horáčkem, ale už jsem ho nevložil do fóra.

Samozřejmě, Ministerstvo stavebnictví asi třikrát změnilo svůj název, takže v tomto zákoně se objevuje jeho název poslední. S přejmenováváními ministerstva zřejmě souvisely nějaké další kompetenční zákony, ale to už je diskuze, kterou byste mohl rozvinout spíše na nějakém fóru o historii státní správy ČSSR, pokud Vás to zajímá.

Co se týká normy ČSN 73 3050, jako taková již neplatí, to máte pravdu, od února 2010 je však v platnosti nová norma ČSN 73 6133 Návrh a provádění zemního tělesa pozemních komunikací, která nahradila jak původní stejnojmennou ČSN 73 6133, tak právě i ČSN 73 3050.

Jinak dle slov pana inženýra Škvána z Gradua Cegos byla platnost vyhlášky 77/1965 Sb. několikrát potvrzena ze strany státních orgánů, včetně Státního úřadu inspekce práce v Opavě, a to naposledy v uplynulém roce.


Petr K.

Členem od: 13.09.2009
Příspěvků: 123

19. leden 2011 17:23:20

Dobrý den
pane Hájek uvažuji o koupi kolového rypadla Cat M 312 co všechno je potřeba abych mohl na silnici jde mě o to že :
jeden školicí komisař tvrdí musíte mít řidičák skupiny C je to nad 3,5 T druhý že ne že stačí skupina B nebo T prosím vás jak to je ? v návodu na obsluhu to není děkuji


Los Krulikkos

Los Krulikkos
Členem od: 16.09.2009
Příspěvků: 484

19. leden 2011 18:06:43

T by mělo stačit...


Daniel xdand

Daniel xdand
Členem od: 13.09.2007
Příspěvků: 248

19. leden 2011 19:25:27

B určitě ne stroj je o dost těžší než 3,5T a jestli ti nějaký školitel řekne ža na 10t. bagr ti stačí řidičak sk. B tak změň skolitele
jinak řridičský prukaz sk. T je na traktory a samohybne stavební stroje neomezene hmotností
sk. C1 je vozidlo o hmotnosti nad 3,5t do 7,5t
sk. C je vozidlo o hmotnosti nad 7,5t
sk. C1 je podřizena sk. C
(jinak todle by měl vědět každy kdo ma řidičak)


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

19. leden 2011 23:25:55

Asi taky začnu dělat školitele..... Mimochodem neví někdo co je k tomu potřeba??? Fakt by mně to zajímalo.


Jiří Halla

Jiří Halla
Členem od: 10.12.2010
Příspěvků: 26

20. leden 2011 10:58:42

Pokud p.Hájku norma ČSN 73 6133 nahrazuje normu ČSN 73 3050, tak by podle mého názoru, toto Vaše tvrzení mělo být v nové normě uvedeno, nebo by měla být vyhláška č. 77/1965 Sb. zřejmě novelizována. Můžete mi laskavě sdělit, ve kterém právním předpisu jste čerpal tyto informace? Dále by mne zajímalo, zda současné ministrstvo průmyslu a obchodu jmenuje do funkce zkušební komisře v souladu s § 12 vyhl. 77/1965 Sb.? Informace o SP jsem taky zjišťoval na stránkách ministerstva průmyslu a obchodu a nikde jsem nenašel, že by se toto ministerstvo problematikou strojních průkazu zabývalo.
Děkuji za odpověď,


Ondřej Hájek

Členem od: 04.03.2007
Příspěvků: 2037

22. leden 2011 18:07:15

Pane Hallo, v normě je to uvedeno ještě před obsahem, hned na jejím počátku. Doslova se zde píše: „Touto normou se nahrazuje ČSN 73 6133 z června 1998 a ČSN 73 3050 z 1986-08-11.“ Pokud to tam nemáte, díváte se skutečně do normy ČSN 73 6133 z února 2010?

Strojnickými průkazy se na základě mandátní smlouvy s ministerstvem zabývá Gradua-CEGOS, s.r.o

Při rozboru samotné vyhlášky č. 77/1965 Sb., je třeba vzít v úvahu, že některá ustanovení dnes již neplatí. Školitelé docházejí na pravidelná školení, kde se dozvídají nejnovější informace o dohodách a stanoviscích ministerstev k záležitostem, které se ve vyhlášce popisují. Samozřejmě, takto si udržují svoje status quo, na druhou stranu, a to je odpověď na dotaz pana Macha, každému, kdo má předpoklady stát se školitelem strojníků, nic nebrání, aby se jím skutečně stal. Pokud má dostatečnou praxi a znalosti, které dokáže zajímavě odprezentovat, může se zúčastnit „Kurzu lektorů odborného výcviku obsluh stavebních strojů“, viz http://www.gradua.cz/katalog-kurz...ycviku-obsluh-stavebnich-stroju.html. Na této stránce najdete o kurzu další informace. Dlužno dodat, že tento kurz není podmínkou, aby Vás někde zaměstnali jako školitele, ale když jste úspěšně absolvoval zkoušku ze všech čtyř tematických celků, je to pro školicí středisko záruka, že Vás bez dalších dotazů a školení mohou postavit před tabuli.


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

22. leden 2011 18:11:01

Díky moc za odpověd. Pane Hájek pokud tomu dobře rozumím tak možnost vydávat SP má u nás jediná firma a to je Gradua-CEGOS, s.r.o??? Nejde mi o to nechat se někde zaměstnat jako školitel... Spíš být přímo firma která školí a nebo dokonce muže vydávat SP a nebo jiná osvědčení.


Jiří Halla

Jiří Halla
Členem od: 10.12.2010
Příspěvků: 26

22. leden 2011 20:40:47

Nevíte pane Hájku pod jakým číslem jednacím ministerstva průmyslu a obchodu je vedeno pověření společnosti Gradua-CEGOS, s r.o. k vydávání oprávnění obsluhovat stavební stroje, jenž by mělo být vydáno na základě zmocňovacího ustanovení § 1 odst.1 vyhlášky č. 77/1965 Sb.? Na stránkách společnosti Gradua-CEGOS je uvedeno pouze následující osvědčení a akreditace:
* Osvědčení ČIA o akreditaci k certifikaci osob
* Akreditace MŠMT ČR k vydávání dokladů o rekvalifikaci
* Akreditace MV pro průběžné vzdělávání úředníků a vedoucích úředníků
* Akreditace MPSV k pořádání zkoušek z odborné způsobilosti osob k zajišťování úkolů v prevenci rizik a osob k činnosti koordinátora BOZP na staveništi

Jinak pokud tomu pane Hájku dobře rozumím, tak strojní průkaz je dle vyhl. č. 77/1965 Sb. potřeba při provádění zemních prací uvedených v ČSN 73 6133, čili pouze při návrhu a provádění zemního tělesa pozemních komunikací?

Děkuji za odpověď


Rostislav Šipr

Kom450
Členem od: 18.01.2011
Příspěvků: 1

23. leden 2011 00:43:56

Pánové, tato diskuze se táhne už od roku 2008, musím se přiznat, že číst zpětně všechny příspěvky se mi nechce. Určitě tu za tu dobu padlo mnoho přínosných příspěvků. Ale jednoduše: strojnický půkaz mám od roku 1974 a v roce 2009 mi byl vydán duplikát a to Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky podle vyhlášky č. 77/1965 Sb. Myslím si, že se to od té doby asi nezměnilo. Jen by mne zajímalo jestli má pan Mach alespoň řidičák, anebo je takovým nepřítelem veškerých bumažek, že ho také nepotřebuje a nebude ho na požádání ukazovat kdejakým orgánům. R. Šipr

R.Š.


Petr K.

Členem od: 13.09.2009
Příspěvků: 123

23. leden 2011 20:00:06

Děkuji všem že jste mě poradily na takové věci tady asi není místo.


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

24. leden 2011 23:24:19

Rostislav Šipr - Ano řidičák mám a to komplet celej protože ten potřebuji. Jezdím po pozemní komunikaci a tam má právo mě kontroloval policie ČR. A za opakovanou jízdu bez papíru si pujdete sednout. Kdežto u SP tomu tak není a proto ho nemám a přijde mi zbytečný. A ano jsem odpurce jakéhokoli zybtečného cáru papíru který mě bude stát a peníze a ležet doma. Abyste mě pohopil nejsem odpurce všech školení atd. Rád se zučastním nějakého školení, nebo kurzu atd atd ale musí mi to něco dát. Tzn třeba nové info o nové technologii nebo novém výrobku atd atd. školení na SP mi nedá nic.... Jo vlastně ano. Pocit že jsem hodil 5 tisíc do kanálu....


Jan Čada

Členem od: 03.01.2008
Příspěvků: 776

25. leden 2011 08:46:00

Petr K.Dáváš špatné otázky.Proto nedostáváš odpovědi.Jestli stroj váží 12 tun,tak nestačí sk.B.Musíš mít C nebo T .
Stačí zadat do hledání Řidič.průkaz a vypadne např. tohle-----20. srpen 2006 09:34:12


Pokud ryýpadlo je pásovém podvozku ŘP být nemusí, pokud je na kolovém podvozku do 3,5 t ŘP skupiny "B" s hmotností nad 3,5 t ŘP skupiny "T" nebo "C".Toto platí i na zbývající stroje


Pivus Pupkus

Pivus Pupkus
Členem od: 05.02.2008
Příspěvků: 748

25. leden 2011 13:00:26

Rostislav Šipr: A jak to tak vypadá, tak se potáhne ještě několik roků...


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

25. leden 2011 14:35:15

Od toho je to tady diskuse......


Ondřej Hájek

Členem od: 04.03.2007
Příspěvků: 2037

25. leden 2011 15:22:09

Zdravím, pane Hallo. To číslo bohužel neznám, ale snad by Vám ho řekli přímo v Gradui. S obsahem nové normy máte pravdu, také jsem do ní koukal. Na druhou stranu, i kdyby v ní nebyl o zemních pracech ani řádek, je to z pohledu vyhlášky 77/1965 Sb. nedůležité, protože dotyčný 1. odstavec § 1 pokračuje všeobjímajícím „nebo jiné stavební práce”. Což znamená, že vyhláška logicky zahrnuje zemní práce mezi práce stavební, a když to řeknu jinými slovy, vztahuje se tedy na veškeré stavební práce, včetně zemních prací uvedených v ČSN 73 6133 i ostatní zemní práce v této normě neuvedené. Žádný problém zde tedy nevidím, ale rád bych dodal, že je to můj osobní náhled na smysl této věty, právník nebo kdokoliv jiný by to třeba viděl jinak, nevím.

Pane Machu, také zdravím. Právo vydávat strojnické průkazy má dle vyhlášky Ministerstvo průmyslu a obchodu, v praxi to má centrálně na starosti Gradua Cegos (série S), kromě školicího střediska Gama Gapex v Ostravě, které má pověření ministerstva, aby si strojnické průkazy vydávalo samo (jsou světle modré, série G). Strojnické průkazy vydává i VUT Brno, Fakulta stavební, která se odvolává na vysokoškolský zákon. A potom jsou zde pokoutní školitelé, kteří si strojnické průkazy tisknou sami. Ale to je na delší povídání, které by zde mohl nejlépe rozvinout pan inženýr Škván z Gradua Cegos.

Pokud chcete začít v oblasti školení strojníků podnikat, je třeba zřídit školicí středisko a zažádat o jeho schválení. Informace k celému procesu bude zřejmě nejlepší načerpat právě od pana inženýra Vladimíra Škvána na telefonu 226006375.

Petře K., já myslel, že Vám již odpověděli Tomash Krulikk a Daniel xdand. Jejich vysvětlení mi připadá dostatečné. Pan Čada to také popsal srozumitelně a správně.


Petr K.

Členem od: 13.09.2009
Příspěvků: 123

25. leden 2011 19:22:17

Dobrý den
pane Hájek děkuji už je to vyřešený.


Milan Matucha

Členem od: 26.01.2011
Příspěvků: 1

27. leden 2011 00:16:00

Ahoj.Sháním práci na Pragu V3S, jednostranný sklápěč-vana.Kdekoliv po ČR a SK. Předem moc děkuji za nabídky.
E-mail:milan-auto@seznam.cz


breakenter breakenter

Členem od: 13.01.2011
Příspěvků: 2

23. únor 2011 14:40:18

Prosím pana Macha aby se mě ozval na magixe@volny.cz
Nějak se mě nedaří najít kontakt a foru jsem nenašel nějakou formu SZ (soukromých zpráv)
Diky s pozdravem
Milan


venoušek bagrák

Členem od: 21.01.2009
Příspěvků: 51

04. březen 2011 15:59:20

něco pro pana Macha happy

venoušek


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

04. březen 2011 22:10:45

Noční mura by pro mě byla kdybych SP měl.....


Tomáš Kostřica

JCB 3cx
Členem od: 10.06.2008
Příspěvků: 56

10. březen 2011 17:21:16

Nemáte nahodou někdo vzor na prohlídku k lekaři na strojni prukaz?kdyžtak kohut.tomas@seznam.cz
dik


Martin Lasák

Martin Lasák
Členem od: 27.11.2007
Příspěvků: 40

10. březen 2011 17:28:32

čus Tome! Mělo by to být na přihlášce ke strojnickému průkazu!aspoň já jsem to tam měl...


Tomáš Kostřica

JCB 3cx
Členem od: 10.06.2008
Příspěvků: 56

10. březen 2011 17:38:37

čaaaau,no tu ja pravě nemam sad protože školeni řeši šef a ted je pryč,a ja musim v ponděli jit k te doktorce.


Daniel xdand

Daniel xdand
Členem od: 13.09.2007
Příspěvků: 248

Nové příspěvky k tématu mohou být vkládány pouze na konec příspěvků: přejít pro vložení